Created with Sketch.

На Тернопільщині православні та греко-католики вшанували пам'ять загиблих вояків УПА, вбитих «енкаведистами»

05 травня, 14:09

Біля могили загиблих вояків УПА, що на Качуровій горі поблизу села Сосулівка Нагірянської громади відбувся захід, який приурочений річниці героїчного бою українських повстанців із силами військ НКВС.

Про це повідомляють Тернополяни.

На цьому святому місці щороку місцеві жителі вшановують Героїв, які були вбиті «енкаведистами». У навколишніх лісах було багато повстанців. Сюди, де квартирував курінь «Бистрого», доставляли їжу, усе необхідне. У цьому лісі трималися повстанці до 1956 р.

7 травня 1945-го року відбулися запеклі бої між куренем командира «Бистрого» і 282-им полком НКВД та чортківським «істребітельним батальйоном», котрий проводив операції під виглядом УПА. Бій відбувся саме у лісі, на Качуровій Горі, біля села Сосулівка.

"Сьогоднішню подію відвідали священослужителі двох конфесій спільно із єпископом Бучацьким УГКЦ Дмитром Григораком, а також митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, депутат обласної ради Василь Вислоцький, жителі сусідніх сіл, учнівська молодь громади.

Священнослужителі відслужили поминальну панахиду за полеглими воїнами УПА", - зазначили у Чортківській РДА.

Присутні мали можливість заслухати патріотичні твори про матір - Україну, мужніх синів і дочок держави, які готові на все заради вільної, незалежної країни.

Читайте також
Суспільство Делегація ВРЦіРО зустрілася у Брюсселі з експертами та європейськими релігійними діячами
Вчора, 13:27
Суспільство Біля Луцька освятили пам’ятний хрест командирові УПА Петру Гудзуватому
05 травня, 13:57
Суспільство У Львові відбудеться спецпогашення марки до 25-річчя візиту Івана Павла ІІ
05 травня, 11:39
Суспільство Глава УГКЦ: Без пізнання історичної правди примирення завжди ризикує стати заручником політичних маніпуляцій
05 травня, 08:59