Біля узбережжя Об'єднаних Арабських Еміратів виявили стародавній християнський монастир. Дослідники припускають, що знахідка зможе розповісти набагато більше про історію раннього християнства на берегах Перської затоки,
Про це інформує Фокус.
Історики стверджують, що монастир було збудовано ще до поширення ісламу на Аравійському півострові. Храм можна побачити на острові Синія. Він є частиною міста Умм-аль-Кайвайн.
Археологи вже провели вуглецеве датування зразків із фундаменту монастиря. Ці речі датуються початком VI — серединою VII ст. н. е. За словами вчених, релігія ісламу стала поширеним явищем у VII столітті.
Дослідники припустили, що віряни молилися до однопрохідної церкви. Але перед ними стояло кілька кімнат. Вони мали піч для випічки, а також купіль для хрещення. У нефі міг бути вівтар. Поруч із храмом є інша будівля. Вона має 4 кімнати. Можливо, вона грала роль будинку абата чи єпископа у ранній церкві.
Це вже не перша така святиня, знайдена в ОАЕ. На початку 1990-х років відкрили перший храм на острові Сір-Бані-Яс. Сьогодні це природний заповідник на узбережжі Абу-Дабі. Він досягає того ж періоду, що і нова знахідка в Умм-ель-Кайвайні.
Тімоті Пауер, ад'юнкт-професор археології в Університеті Об'єднаних Арабських Еміратів, який допомагав досліджувати останню знахідку, описав її як "справді захоплююче відкриття".
Ці монастирі допомагають краще зрозуміти еволюцію релігії у регіоні. Такі знахідки також сприяють кращому розумінню того, як християни поступово переходили до ісламу.