Created with Sketch.

На Волині релігійна громада двічі голосувала за перехід до ПЦУ

23 жовтня, 14:43

На Волині жителі двох сіл Метельне та Личани Олицької парафіяни Свято-Покровського храму 20 жовтня проголосували за вихід з УПЦ МП та приєднання до Православної Церкви України. На збори прийшли понад 200 людей.

Як розповів Суспільному депутат селищної ради, головуючий на зборах Анатолій Кот, два тижні тому в селі проводили такі ж збори про перехід церкви до ПЦУ.

"Чому ми зібрали повторні збори? Бо в нас так склалося, що зниклі списки проголосованих. Мною була написана заява в поліцію, було зареєстровано звернення", — зазначив він.

Зранку 20 жовтня до приміщення старої школи у селі Метельне у Луцькому районі зійшлися та з'їхалися місцеві жителі та жителі сусіднього села Личани.

Для забезпечення громадського порядку під час проведення зборів приїжджали працівники поліції.

Місцевий житель Ігор із Личан зазначив: "Одна церква на два села, то мають бути збори по переходу. В державі війна. В Москві ж немає українських церков", — говорить чоловік.

Зі слів жителя села Метельне Олександра, Московський Патріархат — це російська Церква.

"Це є нам ворожа Церква. Ми стоїмо на тому, щоб була Православна Церква України. Настоятель каже, що я буду правити на пеньку, але я не перейду на ПЦУ. Так він сказав. Ми не маємо проти нічого настоятеля. Він хороша людина, все. Ми просили його: переходь на ПЦУ", — сказав чоловік.

Перед початком голосування у людей, котрі прийшли на збори, лічильна комісія перевірила паспорти з вказаним місцем проживання, розповіла місцева жителька Марія Сергійчук.

"Тільки жителі двох сіл допускаються? – Так, Метельне і Личани. В нас 400 людей на два села, якщо буде більш як 200, то буде більше половини", — говорить волинянка.

Із села Личани на збори приїхали старожилки. Зінаїді Погонюк — 85, Олександрі Безушкевич — 90. Пенсіонерки зазначили: теж підтримують перехід до ПЦУ.

Вчителька та медикиня пригадали як ходили до місцевої церкви за радянської влади.

"Щоб українська мова була! Бо нас учили тільки кругом, щоб тільки російська, російська була. Як ми пробідували! В церкву не давали ходить нам. Мене в райком визивали. На другий день до роботи не допускають. Як хотілося побачити як вінчаються і не можна було", — сказали місцеві жительки.

Настоятель храму - священнослужитель УПЦ МП Дмитро Перхун на збори вирішив не йти, і його парафіяни, які не підтримують перехід, теж не прийшли.

Він розповів, що на попередньому голосуванні з присутніх 289 людей 175 проголосували "за" перехід до ПЦУ, 111 — "проти".

"Кажуть, що якісь списки пропали! Мені це невідомо. Збори були проведені за чинним законодавством і для переходу не вистачило голосів. Сьогодні збори є безчинні, поза межами законодавства. Щоб провести другі збори, то перші треба оскаржити відповідно до чинного законодавства", — сказав настоятель.

У підсумку повторних голосувань із 208 людей, які зареєструвалися на зборах, перехід до ПЦУ підтримали всі, розповіла представниця лічильної комісії Наталія Заремба.

"Тобто одноголосно із загальної кількості реєстрованих людей. Ми живемо в Україні, ми хочемо Українську Церкву. Ми хочемо співати українською мовою", — зазначила членкиня комісії.

Як інформує прес-служба Волинської єпархії ПЦУ, після зборів громада звернулася в духовну консисторію з відповідним проханням.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл 22 жовтня прийняв її представників та благословив входження до Волинської єпархії. Далі триватиме юридичне оформлення документів.

Таким чином, зазначають в єпархії, із часу отримання ПЦУ Томоса з УПЦ МП перейшло 138 парафій та 19 священиків.

Читайте також
Міжконфесійне Митрополит Епіфаній подякував Фінляндській Православній Церкві за підтримку України
23 жовтня, 09:20
Міжконфесійне На Шепетівщині ще одна громада приєдналася до ПЦУ
23 жовтня, 11:30
Міжконфесійне Митрополит Онуфрій заблокував будь-які спроби продовжити діалог, навіть приватні, - Предстоятель ПЦУ
23 жовтня, 14:01
Міжконфесійне На Хмельниччині дві громади залишили УПЦ МП і приєдналися до ПЦУ
23 жовтня, 14:35