• Головна
  • Новини
  • На Волині ще одна парафія покинула Московський Патріархат...

На Волині ще одна парафія покинула Московський Патріархат

07.12.2015, 11:05
На Волині ще одна парафія покинула Московський Патріархат - фото 1
На Волині у селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, громада Свято-Покровської церкви вирішила вийти з Московського Патріархату та перейти до Київського.

article2104.jpg-ggg.jpgНа Волині у селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, громада Свято-Покровської церкви вирішила вийти з Московського Патріархату та перейти до Київського.

Про це повідомляють Волинські новини.

6 грудня вранці у храмі села Грибовиця Іваничівського району Волинської області вперше відправили службу священики Київського Патріархату.

Цій події передували бурхливі збори, що відбулися у селі 29 листопада. Понад сто мешканців Грибовиць вирішили замінити замки у храмі — і перевести його під юрисдикцію Київського патріархату.

Настоятель Покровського храму протоєрей Ігор Маргіта на збори не прийшов, поспілкувався з людьми біля свого будинку. Згідно з протоколом, на сільському сході було 107 чоловік.

Згідно з результатами сільських зборів, 29 листопада вирішили передати релігійну споруду Київському Патріархату. Сільський голова Павло Степанець зірвав печатки, замінив на церковних дверях замки та знову опечатав їх. Наступного тижня до стародавньої церкви пообіцяли завітати працівники районної адміністрації, відділу культури, аби інвентаризувати церковне майно, що становить культурну та історичну цінність.

Не згодний із рішенням сільських зборів, священик УПЦ (МП) Ігор Маргіта викликав правоохоронців. Працівники МВС зібрали пояснення з представників обох боків конфлікту та пообіцяли розібратися.

Як відомо, раніше перейти до Київського Патріархату вирішили церковні громади МП в селах Угринів та Печихвости. Окрім цього, у селі Стрільче Горохівського деканату місцева парафія нещодавно перейшла з Московського в Київський Патріархат.