• Головна
  • Новини
  • На Волині священик УПЦ МП та невідомі взяли у заручники голову сільради...

На Волині священик УПЦ МП та невідомі взяли у заручники голову сільради

16.01.2019, 12:12
На Волині священик УПЦ МП та невідомі взяли у заручники голову сільради - фото 1
В селі Бронниця Камінь-Каширського району, що на Волині, невідомі особи під керівництвом священнослужителя УПЦ МП заблокували в сільській раді голову та секретаря. Вимагають списки людей, які проголосували за те, аби їх церква перейшла в Православну Церкву України.

В селі Бронниця Камінь-Каширського району, що на Волині, невідомі особи під керівництвом священнослужителя УПЦ МП заблокували в сільській раді голову та секретаря. Вимагають списки людей, які проголосували за те, аби їх церква перейшла в Православну церкву України.

Про це в коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомила місцева жителька пані Галина.

З її слів, в селі зібрали підписи про перехід із Української Православної Церкви Московського Патріархату в Православну Церкву України. 750 людей проголосували «за», 167 – «проти», або ж не голосували взагалі.

Так як 82% прихожан виступили за перехід в ПЦУ, зібрали сесію сільради, проголосували рішення про перехід та приєднання церкви. Проте це не сподобалось місцевому священнослужителю.

«О 17:40 московський батюшка взяв два десятки людей, схожих на бандитів, приїхав і заблокував голову сільради і секретаря в приміщенні. Вимагають списки тих, хто проголосував за приєднання церкви, а також вимагають скасувати рішення», – каже жінка.

Як повідомив в коментарі ІА Волинські Новини сільський голова Брониці Петро Кошелюк, декількадесят чоловіків на чолі зі священником Сергієм Голодюком заблокували його та секретаря в приміщенні сільради, звинувачуючи в тому, що він сприяє переходу громади в Православну Церкву України.

«Вони кажуть, що я підпис поставив за перехід в Українську Церкву, то значить я сприяю. Але я підписався «за» як громадянин, житель села, а не як голова! Вимагали в мене списки тих, хто проголосував «за», але вони в людей на руках. Домовились, що завтра їх їм покажемо», - каже Петро Кошелюк.

З його слів, поліція прибула до сільради близько 19:00, після чого його та секретаря ради відпустили.

Зі слів жителя Каменя-Каширського Богдана Козіка, підбурювач цього дійства заявив, що громада увійде до ПЦУ «лише через його труп».

Згодом стало відомо, що в приміщенні сільської ради відбулася розмова священика та групи прихожан місцевого храму із головою та секретарем сільради.