• Головна
  • Новини
  • На Володимирській гірці УПЦ та влада помолилися за Українську державу...

На Володимирській гірці УПЦ та влада помолилися за Українську державу

23.12.2011, 10:31
На Володимирській гірці УПЦ та влада помолилися за Українську державу - фото 1
В УПЦ задоволені політикою Президента Януковича.

Володимирська_гірка.jpgexklusiv.gifСьогодні, 23 грудня, на Володимирській гірці біля пам’ятника Хрестителю Київської Русі — святому рівноапостольному князю Володимиру відбувcя традиційний подячний молебень на кінець року. Разом молилися архиєреї Української Православної Церкви (Московського Патріархату) та перші особи Української держави: Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк, голова КМДА Олександр Попов, члени уряду, народні обранці та інші високопосадовці.

Спільний молебень представників влади та УПЦ вже став традиційним і цьогоріч відбувся з благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, який зараз перебуває в лікарні.

Під час молебню учасники молитви дякували Богу за милість, яку Він посилав Україні у цьому році, просили в молитвах благословення на наступний — 2012 рік.

Традиційну молитву за Україну та український народ  очолили постійні члени Синоду УПЦ, яким співслужили архиєреї Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії УПЦ. 

Молебень відбувся перед ковчегом із часткою мощей св. Володимира.

У промові після молебню Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел (Саввін) перечислив позитиви, які, за його словами, Україна отримала з приходом Президента Віктора Януковича: «Завдяки мудрій і послідовній політиці Президента Україна успішно звершує свою місію як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Все робиться для покращення економіки, налагодження дружби між Україною і Росією, для того, щоб український народ почув себе вільним. Україна –  в надійних руках», – наголосив у промові митрополит Агафангел.

За його словами, все робиться сьогодні для збереження християнських цінностей, для “симфонії стосунків між Церквою і державою».  Митрополит назвав УПЦ – «гарантом миру і міжконфесійної стабільності в Україні».

«Молимося, щоб Господь благословив Україну миром і спокоєм», – завершив промову під час молебню митрополит Агафангел. Були піднесені також молитви за одужання Митрополита Володимира.

Наостанок,  єрархи УПЦ та  перші особи держави  приклалися до ікони Хрестителя Русі –  рівноапостольного князя Володимира та  його мощей.