• Головна
  • Новини
  • На Закарпатті урочисто відзначать 100-річчя "народного єпископа" Івана Маргітича...

На Закарпатті урочисто відзначать 100-річчя "народного єпископа" Івана Маргітича

02 лютого, 13:29
На Закарпатті урочисто відзначать 100-річчя "народного єпископа" Івана Маргітича - фото 1
4 лютого виповнюється 100 років з дня народження відомого церковного і громадського діяча Івана Маргітича.

Про це повідомляє Закарпаття онлайн.

Уродженець села Боржавське на Виноградівщині ще за життя став символом українського Закарпаття. У Хустській гімназії вчився за Чехословацької республіки, в Ужгородській духовній семінарії -- за угорського режиму Горті, на священика висвячений єпископом Теодором Ромжею у 1946 році вже за СРСР.

Був двічі репресований: спочатку семінаристом карався за свої українські погляди за угорської окупації, а в сталінські часи відсидів чотири років у таборах за відмову перейти в московське православ’я.

Аж до легалізації Греко-Католицької Церкви постійно провадив нелегальні Богослужіння, будучи одним із чільних постатей української катакомбної Церкви. У 1987 році таємно висвячений на єпископа. Помер під час Служби Божої на Міжгірщині на 83 році життя у 2003 році. За скромність, порядність, загальну любов і шану був прозваний вірянами «народним єпископом».

4 лютого 16.00 в Ужгородській духовній академії імені Теодора Ромжі відбудеться наукова конференція, присвячена постаті Івана Маргітича.

5 лютого о 17.00 пам’ятний вечір до сторіччя народного єпископа відбудеться в Хусті – у Закарпатському обласному театрі драми і комедії.

На Закарпатті урочисто відзначать 100-річчя 'народного єпископа' Івана Маргітича - фото 66098

 

6 лютого о 11.00 відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, збудованій зусиллями Івана Маргітича у рідному селі Боржавське, яку проведе Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, владика Ніл разом із єпископами і священиками з різних куточків України та Закарпаття.