На Закарпатті жодна з понад 600 громад УПЦ МП не подала заяву про зміну підпорядкування, – ОВА

На Закарпатті жодна з понад 600 громад УПЦ МП не подала заяву про зміну підпорядкування, – ОВА - фото 1
У Закарпатській області діють 623 релігійні громади УПЦ МП і з 24 лютого 2022 року жодна не подала заяву до обласної адміністрації про перехід до ПЦУ.

Про це повідомили у відповідь на запит "Еспресо.Захід" у департаменті стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської обласної військовій адміністрації.

"Станом на 18 квітня 2023 року у Закарпатській області діють 623 релігійні громади Української Православної Церкви. За період з 24 лютого до 19 квітня 2023 року до обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації заяви про зміну підлеглості релігійних громад Української Православної Церкви, що у канонічному підпорядкуванні Московського Патріархату, до Православної Церкви України не надходили", – повідомили у Закарпатській обласній адміністрації.

При цьому у селі Присліп Хустського району, де частина громади вирішила перейти до ПЦУ ще у 2019 році, суперечка за храм між УПЦ МП та ПЦУ триває досі.

"На сьогодні відомо про один наявний конфлікт між релігійними громадами УПЦ МП та УПЦ (ПЦУ) за право користування культовою спорудою у с. Присліп Хустського району. Вирішення зазначеного спору перебуває на розгляді у судових органах", – повідомляють в обласній адміністрації.

У березні Служба безпеки України оголосила підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі настоятелю Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді Димитрію Сидору. Ужгородський міськрайонний суд застосував стосовно отця Сидора міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання із забороною спілкуватися зі свідками.