На Житомирщині вимагають повернути державі палац Терещенків, яким користується монастир УПЦ МП

На Житомирщині вимагають повернути державі палац Терещенків, яким користується монастир УПЦ МП - фото 1
У Господарському суді Житомирської області розглядатиметься повторно справа про незаконну передачу нерухомого майна будівель колишнього маєтку Терещенків у селищі Червоне монастирю УПЦ МП.

Про це повідомляє Житомир-онлайн.

Події розпочалися у 2001 році, коли три будівлі площею 4 461 квадратних метрів передали у розпорядження новоствореного жіночого монастиря, який діє під егідою Житомирської єпархії Української Православної Церкви МП.

Питання про долю маєтку, який від 20-х років минулого століття зазнав масштабних пограбунків і велетенської пожежі, мало б вирішуватися на рівні державному. Хоча б тому, що приміщення маєтку Грохольських-Терещенків мають статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Але до певного часу у приміщенні базувалося училище цукрового заводу. Не музейний чи туристичний об’єкт, але ж все ж таки нагляд за порядком тут був.

Тодішнє керівництво Житомирської єпархії УПЦ МП на початку 2000-х років могло «випросити» у влади не 4 тисячі, а 6 чи навіть 10 тисяч метрів квадратних. При цьому справа і угоди укладалися так, що ніхто ні за що відповідальності не ніс.

Жіночий монастир Житомирської єпархії УПЦ МП, який оселився 21 рік тому у маєтку Терещенків, не мав навіть приблизних масштабів та обсягів своєї діяльності, яка потребувала б використання такої велетенської площі у 4 тис. квадратних метрів.

Намагання навести лад і повернути маєток Терещенків до відома держави призвело до судового марафону, який з невідомих причин завершувався нічим. Точніше так: монастир мав змогу і надалі «сидіти» у кількох кімнатках» величезного маєтку, який реально ніким не обслуговувався і «нікому не належав». І лише Верховний Суд України повернув справу на повторний розгляд до Господарського суду Житомирської області.

30 січня 2023 року на судове засідання до Житомира поинен був прибути Мішель Терещенко – прямий і нащадок Терещенків. Судои