На зустрічі із Зеленським Путін буде тиснути на Україну – "русский мир", мова, релігія, - Клімкін

На зустрічі із Зеленським Путін буде тиснути на Україну – "русский мир", мова, релігія, - Клімкін - фото 1
Президенту України Володимирові Зеленському не треба зустрічатися із президентом РФ Володимиром Путіним без присутності третьої сторони. Таку думку в інтерв'ю "Обозревателю" висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Про це повідомляє видання "Гордон".

"Двостороння зустріч поставить нас у слабку позицію, оскільки Путін використає її для побудови лінії тиску на Україну. Тому я вважаю, що ця зустріч має бути разом з кимось із наших партнерів. Якщо це [буде президент США Джо] Байден – прекрасно. Може бути хтось інший із "Великої сімки". Наприклад, [канцлерка Німеччини Ангела] Меркель або [президент Франції Еммануель] Макрон. Або, наприклад, президент Європейської ради [Шарль] Мішель. Тоді одночасно там будуть і Штати, і Євросоюз", – підкреслив Клімкін.

Він зазначив, що між Україною і РФ зараз немає двосторонніх відносин.

"Чому Путін ухиляється від двосторонньої зустрічі? Я вважаю, що йому взагалі вигідні не зустрічі, а тиск на Україну, грати в цю гру. Він вважає, що грає в кішки-мишки. Він каже: приїжджайте до мене в Москву, будемо обговорювати двосторонні відносини, яких насправді немає. Він буде обговорювати питання "русского мира", питання мови, релігійні питання. Буде обговорювати воду у Крим. Це його порядок денний. Якщо це буде двостороння зустріч, то за визначенням ми будемо у слабкій позиції, обговорюючи будь-які питання. Навіть якщо відмовимося обговорювати ці питання і будемо намагатися просунути свій порядок денний", – вважає Клімкін.