Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в Актовій залі Київської православної богословської академії 10 вересня провів зустріч з професорсько-викладацьким складом столичної духовної школи.
Як інформує прес-служба УПЦ КП, у своєму виступі Патріарх приділив увагу широкому колу питань, пов’язаних з життям Академії. Зокрема, Предстоятель докладно торкнувся питання дисципліни студентів, виконання ними розпорядку дня школи. «Академія – духовний навчальний заклад закритого типу, розпорядок життя якого складений так, щоби сприяти як навчанню студентів, так і їхньому духовному вихованню – відзначив владика. – Виконання розпорядку дня, дисципліна, охайний зовнішній вигляд студентів, порядок у кімнатах – все це покликано виховувати у майбутніх священиків силу волі, звичку до самодисципліни, вміння навчатися та інші важливі якості».
Докладно Патріарх Філарет торкнувся також питання викладацької і наукової роботи викладачів, їхньої дисципліни. «Викладач повинен постійно сам вдосконалювати знання предмету, читати нову літературу, займатися самоосвітою. На лекціях потрібно не просто переказувати матеріал, а вчити студентів самостійній роботі з джерелами, навчати самостійно формувати та висловлювати думку – зазначив Глава УПЦ КП. – Викладачі також повинні подавати приклад дисципліни, не запізнюватися на пари, а тим більше не пропускати їх. У разі необхідності потрібно завчасно попередити проректора та домовитися про заміну на лекції. Адже якщо студенти бачать недисциплінованість викладача, то вона для них стає виправданням власної недисциплінованості та лінощів».
Також Предстоятель відзначив необхідність для викладачів виявляти свою кваліфікацію через наукові публікації у церковних виданнях – щорічнику «Труди Київської духовної академії», журналі «Православний вісник», газеті «Голос Православ’я». Патріарх закликав професорсько-викладацьку корпорацію до участі й у перекладацькій діяльності: «На цей час, коли вже перекладені Біблія і основані богослужбові книги, головним завданням є переклад творінь Святих Отців. Якщо Українська Церква матиме переклад цих творінь українською мовою – вона матиме тверду основу свого богословського зростання, яке є важливою умовою подальшого розвитку Київського Патріархату, як Помісної Церкви».
У своєму виступі ректор КПБА єпископ Епіфаній висловив подяку Патріарху Філарету за турботу про Академію.
На зустрічі своїми думками поділилися доцент КПБА єпископ Євстратій, професор, доктор богослів’я Дмитро Степовик, викладач Віктор Васильович Кардаш, інші викладачі.
Підбиваючи підсумки Патріарх повідомив також про те, що ним будуть переглянуті існуючі погодинні ставки оплати викладання в бік їхнього підвищення.
«Всі висловлені тут побажання і зауваження не означають, що рівень Київської духовної школи є неналежним. Це не так, і ця школа має високий рівень. Але не потрібно зупинятися – нам слід постійно зростати. І нехай нам допоможе Бог!» – завершив зустріч Патріарх Філарет.