"Набагато реальнішою терористичною загрозою для України є не джихадисти, а Росія", - експерти

"Набагато реальнішою терористичною загрозою для України є не джихадисти, а Росія", - експерти - фото 1
За останні 5 років джихадисти скоїли щонайменше два десятки гучних нападів у країнах Європи. Нещодавні атаки вкотре довели, що тероризм не знає кордонів. То чи є гарантії, що його наступним пунктом призначення не стане Україна?  Ситуацію оцінили  муфтій духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов та директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.

Натепер СБУ порушила понад десяток кримінальних проваджень проти осіб, пов’язаних з "Ісламською державою".

За попередні три місяці українські правоохоронці затримали трьох іноземців-бойовиків ІДІЛ, які перебували в міжнародному розшуку. Серед них – один із керівників терористичного угруповання, який готував бойовиків та організовував атаки за кордоном, живучи в Києві. Втім, такі випадки поодинокі. Для іділівців Україна – радше транзитна зона, ніж кінцева зупинка. Тому боятися спалахів радикального ісламізму українцям не варт, переконує Саїд Ісмагілов.

"В Україні немає радикальних осередків, немає таких людей, які поділяють насильство. Ми закликаємо віруючих не симпатизувати радикальним ідеям, настроям, нагадуємо про те, що іслам категорично забороняє ненависть і насильство. Наші мусульмани зовсім інші – це корінне населення, яке вважає себе українцями. Наші мусульмани не є іммігрантами", – зазначив муфтій.

"Набагато реальнішою терористичною загрозою Україні є не джихадисти, а "мижебратня" Росія.

За даними Глобальної бази даних тероризму, впродовж перших 27 років незалежності в Україні було скоєно 809 терактів. Більшість із них – у період анексії Криму та початку війни на сході. Найбільше атак учинили терористи маріонеткових "ДНР" та "ЛНР". І лише по 2% припадає на решту сепаратистських організацій та праворадикалів.

"Росія готує диверсантів у таборах на території окупованих Донецької та Луганської областей або в Криму, які здійснюють терористичні акти на території України. Тому нам не треба шукати ІДІЛ, нам не треба шукати ісламських терористів, коли в нас є свої, як то кажуть, "доморощенные" російські терористи", – наголосив директор Центру близькосхідних досліджень ігор Семиволос.

Окрім них, Москві чудово вдається вирощувати фейки. Саме кремлівські та проросійські ЗМІ активно поширюють вигадки про те, що Україна готує бойовиків для "Ісламської держави" та навіть її фінансує. Відверта брехня – не що інше, як частина інформаційної війни. Її мета – виставити Україну "державою-невдахою", посварити її із Заходом та посіяти паніку серед українців.

"У російських засобах масової інформації Україну, відверто кажучи, демонізують. Якщо вони забажають скористатися цією напруженістю між мусульманським та європейським суспільством, я абсолютно впевнений, що Росії буде дуже легко зробити якісь провокації, якісь зіткнення, і тому потрібно, щоб вживалися превентивні заходи з боку держави", – додав Ісмагілов.