Національний заповідник «Софія Київська» долучається до світової ініціативи #MuseumFromHome
З метою уникнення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні запроваджено карантин. Відтак усі музейні заклади країни закриті.
Колектив Національного заповідника «Софія Київська» приносить свої вибачення всім, хто мав бажання відвідати заповідник, і долучається до всесвітньої музейної ініціативи #MuseumFromHome.
У рамках цієї ініціативи Національний заповідник «Софія Київська» пропонує відвідати Софійський собор — всесвітньо відому пам’ятку архітектури і монументального живопису ХІ ст., що входить до складу пам’яток заповідника, за допомогою віртуального 3D-туру.
Також на сторінках у соцмережах та на сайті заповідника щодня публікуються пости про історію заповідника та його пам’яток; розповідається, як з користю провести час на карантині; розміщуються відеозаписи лекції працівників заповідника тощо.
Після карантину музейники будуть раді вітати всіх у Національному заповіднику «Софія Київська». А поки що підтримують челендж #StayAtHome!
|
https://st-sophia.org.ua/uk/golovna/ https://st-sophia.org.ua/uk/golovna/ (версія для людей з вадами зору) |
|
|
|
|
|
|
_____________________________________________________________
* Національний заповідник «Софія Київська» — історико-архітектурний заповідник національного значення в Україні. Заснований 1934 р. на території Софійського монастиря. Цей музейний комплекс у центрі Києва об’єднує 77 пам’яток архітектури.
Найвеличнішою спорудою Національного заповідника «Софія Київська» є Софійський собор — найдревніший християнський храм, що повністю зберігся на східнослов’янських теренах. Собор має чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. (260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок).
Діяльність заповідника одержала високу оцінку світової громадськості: у 1987 р. Міжнародне журі Гамбурзького Фонду (Німеччина) нагородило заповідник Європейською Золотою медаллю за збереження історичних пам’яток. У 1990 р. Софійський собор з комплексом монастирських споруд ХVІІІ ст. на його території включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.