Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі

Центральна частина шопки - ясля з Ісусом і Марією та Йосипом  - фото 1
Центральна частина шопки - ясля з Ісусом і Марією та Йосипом
Джерело фото: Всі фото РІСУ
Вона вже вписана до Книги рекордів України. Ангели, прості ремісники і відомі історичні постаті, святі францискани, Митрополит Андрей, Патріарх Йосиф та багато інших осіб рухаються або стоять нерухомо. 30 метрів висоти і 50 метрів ширини, але в минулі роки вона мала завширшки і 70 метрів.

Шопку традиційно встановлюють у греко-католицькій храмі святого апостола Петра в Тернополі, у якому служать отці францисканці східного обряду.

Храм св. апостола Петра в Тернополі - фото 65263
Храм св. апостола Петра в Тернополі

 

Шопка розміщена у вівтарній частині, над іконостасом. Тут відправляють Літургію та інші Богослужіння.

Знаменита тернопільська шопка, версія скорочена - фото 65250
Знаменита тернопільська шопка, версія скорочена

 

У центрі шопки розміщений Ісус. Фігурку Божого Сина передали з базиліки Різдва Христового у Вифлеємі. За розмірами вона відповідає середньостатистичній новонародженій дитині. Боже Дитя лежить у центрі, а всі фігури довкола розміщені так, немов схилені до нього. Францисканець отець Юстиніан Городечний наголосив "Живому ТБ", що ця шопка показує цілий світ, видимий і невидимий, і загалом кожний її елемент зосереджено навколо постаті Ісуса Христа.

У центрі шопки - вертеп - фото 65261
У центрі шопки - вертеп

 

Ліворуч Ісуса розміщені рухомі фігури монахів і монахинь: св. Франциск, св. Антоній, о. Піо, свята Клара. Крім того, пекар пече хліб, показано образ жінки, яка місить тісто чи доїть козу. Праворуч зображені князь Володимир та княгиня Ольга, Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Йосиф. Також там працює швець, коваль і молочар. Традиційно три царі несуть дари для Дитятка. Вище над вертепом хор ангелів, які симпатично махають крильми. Ще вище і по боках різні сюжети з буденного життя. Усе це відбувається на тлі різдвяної панорами сучасного міста.

Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65254
Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65255

Цього року акцентовано увагу на родині. За словами священника, оскільки 2021 рік проголошений Роком святого Йосифа, у шопці помітний акцент на родину та сімейні цінності. «Саме тому в кутку у вигляді фігур розташоване сімейство, яке готується до Святвечора. Основна мета – передати сімейні традиції і акцентувати увагу на сімейних цінностях», – розповів священник Живому ТБ.

Досі тернопільська шопка щороку зростала. Цього року вона – 50 метрів завширшки та 30 метрів заввишки. Найбільше ї ширина сягала 70 м. Проте цього року є меншою, щоби збільшити площу храму для людей, які мають дотримуватися карантинної відстані.

Отець Юстиніан зазначив, що з огляду на пандемію спочатку боялися виставляти шопку, оскільки розуміли, що буде потік людей. Проте все-таки вирішили поставити і стежити, щоб люди дотримувалися всіх карантинних обмежень.

А поставити таку шопку не так легко — на це йде 3-4 дні. «Допомагають встановлювати брати-францисканці на чолі з ігуменом, члени спільноти «Лицарі Колумба», парафіяни, волонтери, хлопці, які прислуговують, та працівники монастиря. Загалом близько 20 осіб. Шопка будується впродовж 3-4 днів. Процес триває недовго, бо вже є великий досвід, як це робити», – розповів Живому ТБ монах-францисканець.

А стоятиме чудо-шопка до свята Стрітення.

Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65259
Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65260
Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65257
Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65251
Найбільша шопка України: Ісусик в натуральний ріст, рухомі фігури і ціле місто на тлі - фото 65253
Фазан немов живий - фото 65264
Фазан немов живий