Найменшу пацієнтку з COVID-19 охрестили у львівській лікарні

22 квітня, 13:24
Суспільство
Найменшу пацієнтку з COVID-19 охрестили у львівській лікарні - фото 1
Найменшій пацієнтці львівського Охматдиту вчора дали ім’я. На прохання рідних дитинки до реанімації прийшов священик і охрестив немовля.

Про це інформує Еспресо.Захід.

На днях до реанімації львівського Охматдиту потрапила новонароджена дівчинка з підозрою на COVID-19. З усіх дітей із коронавірусною інфекцією, які перебувають зараз у лікарні, ця дитина у найважчому стані – вона народилася вже з позитивним ПЛР від хворої матері. Стан дитини важкий, є підозра на синдром Кавасакі. Доки тривають обстеження, рідні дитини попросили у священика охрестити малечу. 20 квітня відбулися хрестини.

“До мене звернулася бабуся дівчинки і вже вчора Таїнство хрещення відбулося. Мене вдягли у спеціальний захисний костюм згідно з усіма епідеміологічними правилами, і я пішов у реанімацію. Уділив дівчинці хрещення за скороченим чином. Коли її випишуть додому, дівчинку охрестять повним способом уже з усіма урочистостями, хресними батьками і радісними моментами, які батьки зазвичай хочуть зафіксувати. Лікарі відчинили капсулу, в якій дівчинка лежить, так я отримав доступ до дитинки. Взагалі все хрещення відбулося в ізоляторі реанімації”, – розповів отець Володимир Мощич.

Дитину зараз дообстежують. Вона отримує комплексне лікування згідно з ковідним протоколом, медики роблять усе можливе задля порятунку немовлятка.

“Це найменша наша пацієнтка з коронавірусом. У малечі вже є перша позитивна динаміка в аналізах, але поки що про одужання говорити ще рано. Ми продовжуємо інтенсивну терапію і дообстеження. До лікування дитини залучили авторитетну завідувачку кафедри дитячих інфекційних хвороб медичного університету Галину Литвин, консультуємося з колегами і використовуємо всі найсучасніші способи лікування”, – розповіла Галина Заремба, завідувачка відділення реанімації новонароджених Охматдиту.