Created with Sketch.

Найперше, що може робити Церква – це говорити з тими, хто сумнівається щодо вакцинації, - медичний капелан

13.05.2021, 09:18

Під час пандемії коронавірусу Церква, яка належить до  трійки інституцій, якій українці довіряють найбільше, могла б виконувати просвітницьку роль і не лише навертати на віру, а й переконувати паству у необхідності піклуватися про своє здоров’я та робити щеплення.

Джерело: Главком

UNICEF в Україні провелала розмову з в.о. голови Синодального Управління Медичного Капеланства ПЦУ о. Сергієм Дмитрієвим на тему ролі Церкви в процесі вакцинації. Модератором дискусії виступила експерт UNICEF в Україні, лікар Катерина Булавінова.

За словами отця Сергія, найперше, що може робити Церква – це говорити з тими, хто сумнівається, чи варто вакцинуватися.

"Ми ведемо активну просвітницьку роботу всередині Церкви. Кажемо, що вакцинація – це рятування життя. кажемо, що відмова від вакцинації – це загроза життю не лише тій людині, яка відмовилась, а й її оточенню. Пастор, релігійний лідер має своїм прикладом показувати, що це – необхідний крок. Звісно, ми не можемо нікого змушувати, але ми намагаємося розмовляти", - говорить священик.

Отець Сергій розказав, що ПЦУ відпрацьовує модель роботи медичного капелана. «Для наших людей це щось дивне, тоді як на Заході ця модель працює понад 100 років. Це людина, яка проходить медичні курси», - пояснює священик і додає, що священика (без медичної освіти) на ці курси направляє конфесія.

За словами отця Сергія, функція медичного капелана – це духовний супровід пацієнта. «Він спілкується ще й з родичами, з медперсоналом – щоб підтримати морально, розгрузити психологічно», - зазначає він.

Ще одна функція медичного капелана – це супровід тіла пацієнта у лікарні після його смерті. «Крім того, родичам, яких не пускають до інфекційного хворого, вкрай важливо знати, якими були останні години їхньої близької людини. До того ж, їх хтось має захистити і лікарів, чий пацієнт помер. Налагоджування таких взаємодій – це задача медичного капелана», – додає священик.

Робота медичного капелана є безоплатною. «Священик живе за рахунок церкви, тобто пожертв. Плюс – часто священники мають ще якесь місце роботи», - зауважує отець Сергій.

Щодо суто технічної сторони процесу, вона виглядає так: лікарня заключає договір із капеланом. «В одній лікарні можуть працювати представники кількох конфесій. У такому випадку конфесія не адже завдання у медичних капеланів – це не навернути на віру», – пояснює священик.

Читайте також
Суспільство Патріарх Кирил подякував гауляйтеру Балицькому за "мирне життя в Запорізькій області"
Вчора, 16:30
Суспільство Повалення режиму Асада — заслуга ЗСУ, і це не жарт, — Саїд Ісмагілов
Вчора, 12:51
Суспільство Протодиякон РПЦ вимагає негайно провести спецоперацію РФ в Сирії
Вчора, 09:44
Суспільство Нововолинський депутат став священнослужителем
13 травня, 13:40