Created with Sketch.

Найстаріша дерев`яна церква Львівщини з'явилася на поштовій марці в Японії

04.06.2021, 12:00

Проєкт здійснений завдяки співпраці Посольства України в Японії з адміністрацією м. Хіно та Поштою Японії. Фотографії України для цього проєкту надані Українським національним інформаційним агентством "Укрінформ" та українським фотографом В'ячеславом Присяжнюком. Серед краєвидів України міститьтся і світлина церкви Святого Духа (1502 рік) – найстаріша дерев`яна церква Львівщини, збудована гончарами с. Потелич.

Про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Японії, повідомляє Укрінформ.

"9 листопада пошта м. Токіо розпочинає продаж оригінальних марок "Україна - м. Хіно", присвячених співпраці нашої держави із зазначеним містом у рамках японської урядової програми Host Town напередодні Олімпійських ігор", - зазначається у повідомленні.

Проєкт здійснений завдяки співпраці Посольства України в Японії з адміністрацією м. Хіно та Поштою Японії.

Фотографії України для цього проєкту надані Українським національним інформаційним агентством "Укрінформ" та українським фотографом В'ячеславом Присяжнюком.

 

Довідка: Церква Святого Духа (1502 рік) – найстаріша дерев`яна церква Львівщини, збудована гончарами с. Потелич на місці церкви Бориса і Гліба, яку спалили татари. Тут колись Богдан Хмельницький побував на богослужінні, коли чекав з розвідки вістуна Буняка.

Церква тризрубна, двоверха будівля розміром 18,3 х 7,0 м. У XVIIст. до неї встановили новий двоярусний іконостас. У 1620-1640 рр. розписана, у 1683 р. відомий маляр Іван Руткович намалював ікону "Деісус". У 1718 році реставрована майстром Казимиром Домініковичем. Наступна реставрація, проведена тим же майстром, відбулася у 1736 і 1753 рр. Тоді замінили підвалини і перекриття над вівтарем, відремонтували піддашшя, а також західні та південні двері. Наступне відновлення відбулося у 1831 р., потім у 1903 і 1923 рр., коли усі гонтові дахи і обшиття стін замінили бляхою. У 1970-1972 рр. відреставрована до первісного вигляду. Пам'ятка архітектури національного значення. В цей же час реставрували і стінопис. Поряд розташована дерев`яна квадратова в плані двоярусна дзвінниця розміром 4,4 х 4,4 м., збудована у той самий час, що і церква. Дзвінницю ремонтував майстер Казимир Домінікович у 1736 році, а потім вона була відреставрована 1970 року.

Читайте також
Культура Музеї історії міста Києва діє виставка ікон і церковного начиння "Козацькі дари"
Вчора, 10:00
Культура У Вашингтоні презентували книжку про колядки
04 червня, 12:00
Культура Українців закликають долучитися до акції «Коляда для захисника»
04 червня, 09:32
Культура Міжнародний проект зі збереження української спадщини «Ковчег» анонсував першу місію
04 червня, 11:28