Created with Sketch.

Намісник Києво-Печерської лаври увіковічнив самого себе на стінах собору

30.12.2022, 15:01

На верхніх хорах Успенського Собору Києво-Печерської Лаври намісник Павло Лебідь розпорядився намалювати ікону з власним зображенням. До «сонму святих» при житті потрапили очільник УПЦ Митрополит Онуфрій та Митрополит Володимир Сабодан.

Джерело: Bigkyiv

На панагіях на митрах двох митрополитів присутнє зображення лику Христа. Відтак, таке зображення не можна вважати картиною з портретами ще живих і не канонізованих церквою служителів, яка намальована в приміщенні храму – курс швидше брався на створення ікони трьох святих.

«Думаєте чому він так побивається? А ось погляньте на фрагмент розпису на верхніх хорах Успенського собора… Може там реалізовано його “альтер-его”», – зазначив священик ПЦУ Андрій Пономаренко.

Якщо відкласти пошук визначення, чи є таке увіковічнення живих в храмі святотацтвом, варто нагадати, що побудований Успенський Собор був коштом князя Святослава ІІ Ярославича заходами Феодосія Печерського у 1078 році. Завдяки тому, що собор належить до комплексу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у 2014 році литовці запросили можливості відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Івановичу Острозькому, що знаходився в Успенському соборі. Святиня була декорована в XVII столітті у стилі українського бароко – мозаїкою та фресковим розписом. Вочевидь, дозволу у громади міста та українського народу Павло Лебідь на власні правки в декоруванні не просив.

Колишній Архидиякон Києво-Печерської лаври Сашко Бакай розповів, що це не єдина «ікона» з зображенням Павла Лебедя на церковній території. В Успенському соборі намісник намальований в чині ігуменів/намісників. Є ще один розпис з Павлом в Академічному храмі Різдва П.Б. Але він там не схожий на себе», – зазначив Бакай.

Академічний храм, який офіційно є храмом Київської духовної академії і семінарії, розташований на Дальніх печерах. Він був побудований в 1696 році на кошти родича гетьмана Івана Мазепи полковника Костянтина Мокієвського, є пам’яткою архітектури та також є зразком українського бароко. У 1817 році храм був розписаний в академічному стилі Іваном Квятковським.

Читайте також
Суспільство На організаторів хресної ходи до монастиря УПЦ МП на Буковині склали адміністративні протоколи
Вчора, 12:47
Суспільство Митрополиту Черкаському УПЦ МП Феодосію зачитали обвинувальний акт по четвертій підозрі
30 грудня, 17:17
Суспільство Монастир УПЦ МП в окупованому Мелітополі активно допомагає російським військовим
30 грудня, 15:11
Суспільство Митрополиту-колаборанту з УПЦ МП Єлисею повідомили про підозру у виправдовуванні війни
30 грудня, 13:29