Created with Sketch.

Намісник Лаври відмовився взяти участь у ток-шоу з приводу ситуації навколо музеїв у Києво-Печерській Лаврі

17.03.2011, 14:19

Намісник Києво-Печерської Лаври, архиєпископ Української Православної Церкви (Московського Патріархату) владика Павло (Лебідь) відмовився прийти на ток-шоу “ Київський форум” через присутність там народного депутата від фракції БЮТ Володимира Яворівського. Про це владика Павло заявив під час телефонного зв’язку зі студією. Ефір був присвячений ситуації навколо музеїв у Києво-Печерській Лаврі.

Намісник Києво-Печерської Лаври, архиєпископ Української Православної Церкви (Московського Патріархату) владика Павло (Лебідь) відмовився прийти на ток-шоу “ Київський форум” через присутність там народного депутата від фракції БЮТ Володимира Яворівського. Про це владика Павло заявив під час телефонного зв’язку зі студією. Ефір був присвячений ситуації навколо музеїв у Києво-Печерській Лаврі.

За повідомленням сайту «Богословський клуб», архиєпископ мотивував свою відмову тим, що у нього «немає бажання сидіти поруч з Володимир Яворівським, бо знає його діяльність на початку 2000-х років».

Владика Павло також зазначив, що “саме В.Яворівський був ініціатором рішення про перенесення музеїв з Києво-Печерської Лаври до Мистецького Арсеналу”.

У свою чергу депутат В.Яворівський зачитав звернення владики Павла до прем’єр-міністра України, де той просить виселити з території Лаври всі музеї.

“В мене є документ, підписаний Павлом, звернення до прем’єр-міністра. Він пише, що “сьогодні ці храми паразитично використовуються музейними закладами Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника”, – зацитував депутат.

Крім того, В.Яворівський фактично звинуватив духовенство Лаври у неефективному використанні державних коштів. За інформацією народного депутата з посиланням на звіт Рахункової палати України, у 2007-2009 роках 87 мільйонів гривень було передано монастирю. При цьому депутат зауважив, що за ці кошти “не введено жодного об’єкту”.

Нагадаємо, 15 липня 2010 року Київрада прийняла рішення “Про надання згоди на безкоштовну передачу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в державну власність”, згідно з яким на його території повинні залишитися три музеї комунальної власності: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Державний музей театрального, музичного й кіномистецтва України, Музей книги й друкарства України, а ще три музеї та близько 30 творчих майстерень підлягають виселенню.

12 жовтня Кабмін створив робочу групу з питань виселення з території Лаври суб`єктів господарювання, діяльність яких не пов`язана з її основною діяльністю.

Згідно з останньою заявою голови синодального інформаційно-просвітительського відділу УПЦ (МП) протоєрея Георгія (Коваленка), Українська Православна Церква (Московського Патріархату) вважає, що на території Києво-Печерської Лаври повинні перебувати лише музеї релігійної спрямованості.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59