В УПЦ (МП) пропонують скликати екстрений Собор за участю Предстоятелів Помісних Православних Церков у зв'язку з останніми діями Константинополя в "українському питанні".
"Я думаю, що зараз на глобальному рівні такий час, щоб Предстоятелі Церков збиралися на Собор, на Синаксисі, прийняли рішення з цих питань, тому що дуже складні часи настають. Причому ці часи створюємо ми самі собі, вірніше не ми, а деякі наші брати ", - сказав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоєрей Микола Данилевич в ефірі програми" Право на віру ", повідомляє Інтерфакс-релігія.
На думку представника УПЦ (МП), прогнози про те, яка з Помісних Церков підтримала б в цих умовах Російську церкву, а яка - Константинополь, будуть невдячними.
"Я б не став ділити, тому що всі переживають. Патріарх однієї їз грецьких Церков, коли почув, що сталося, взявся за голову, сказавши, що це катастрофа. Інші Церкви теж з занепокоєнням дивляться на те, що відбувається. Церкви всі є членами Єдиного Тіла Христового . (...) Розуміння цього є насправді у людей, незалежно від національності ", - сказав священик.
Як інформувала РІСУ, у квітні цього року заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоєрей Миколай Данилевич, коментуючи звернення Українських Церков та Президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію УПЦ заявив, що з того процесу нічого не вийде.
«Буде багато шуму в ЗМІ, і на тому все закінчиться», - компетентно заявив священнослужитель.
Щоби пояснити свою думку, він навіть вдався до алегорії.
«Чому? Тому що будують на тому фундаменті, на якому в принципі будувати неможливо. Починати треба з УПЦ, а не з її сепаратних частин. Піджак до гудзика не пришивають, а навпаки, гудзик до піджака», - наголосив він.
Нагадаємо, минулої п'ятниці Патріарх Константинопольський Варфоломій призначив двох екзархів в Україну, яким належить зайнятися питанням підготовки автокефалії для Української Православної Церкви. Це рішення було зустрінуте рішучим протестом з боку Московського Патріархату, який вважає Україну своєю канонічною територією.