Created with Sketch.

Найбільший католицький собор півдня України чекає реставрація

17.11.2011, 10:57

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії в Лиманському (колишня колонія Зельц) - найбільший католицький храм півдня України. Тринефний собор в стилі неоренесансу був споруджений і освячений в 1901 році.

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії в Лиманському (колишня колонія Зельц) - найбільший католицький храм півдня України. Тринефний собор в стилі неоренесансу був споруджений і освячений в 1901 році.

Собор побудували замість старої церкви, що стояла на цьому місці з 1821 року. У тому ж 1901 році в новому храмі встановили різьблений вівтар, виготовлений в Австрії. У 1903 році була збудована кафедра, а в 1904 – бічний вівтар. У 1906 році повністю закінчили архітектурну обробку собору – встановили дерев'яні статуї Святого Антонія і розп'ятого Ісуса Христа.

Крім багатого внутрішнього оздоблення новий костел мав дві вежі висотою 58 метрів. Зовні храм нагадував кафедральний собор в австрійському Зальцбурзі. Костел практично повністю був побудований з цегли, на відміну від багатьох інших будівель Одеського регіону, при будівництві яких використовувався тільки ракушняк.

Вартість будівлі склала 110 тисяч рублів. За радянських часів собор, як і багато інших релігійних будівель, переобладнали в клуб. Вежі були зруйновані. Після того, як для клубу побудували новий будинок, колишній костел опинився в запустінні і почав руйнуватися.

Кілька років тому католицькі громади з південної Німеччини вивчали питання про відновлення храмів в Одеській області, зокрема, собору в Лиманському. За неофіційними даними, у справу втрутилася Православна Церква за принципом «нехай краще будуть руїни, ніж щось неправославне».

Однак насправді, як йдеться в повідомленні  інформагентства «Думская.net», питання реставрації уперлося в кошти. Ні місцевих бюджетів, ні коштів німецьких громад не вистачало для масштабної реставрації, вартістю в кілька мільйонів євро. А як підказує досвід відновлення лютеранської кірхи в Одесі, тільки безпосередні будівельні роботи можуть обійтися в суму понад шість мільйонів доларів, і це не рахуючи оздоблення.

Читайте також
Протестанти Помер єпископ Союзу Християнських Церков України «Слово Життя»
Сьогодні, 16:03
Міжконфесійне Парафія на Броварщині приєдналася до ПЦУ
Сьогодні, 15:55
Суспільство Кіровоградській єпархії УПЦ МП довелося вибачатися за інформацію про нібито зумисний підпал їхнього молитовного будинку
Сьогодні, 15:36
Суспільство Українські баптисти домовились про співпрацю з американською організацією, яка займається протезуванням військових
Сьогодні, 12:48