Created with Sketch.

Найвиразніша форма душпастирства Патріарха Йосипа Сліпого проявилася у його терпінні, – кардинал Гузар

13.03.2012, 19:57

Екс-глава УГКЦ Любомир назвав свого попередника надзвичайно обдарованою, працелюбною та вольовою людиною і наголосив, що у житті та діяльності Патріарха Йосипа умовно можна виділити три моменти.

Кардинал Любомир (Гузар) вважає, що УГКЦ вижила у важкі часи переслідувань завдяки терпінню Патріарха Йосипа Сліпого і багатьох священиків, яких не зміг здолати комуністичний режим. Однак це не єдина заслуга, за яку українські греко-католики повинні пам’ятати та шанувати знаменитого керманича УГКЦ. Таку думку висловив Блаженніший Любомир 13 березня  у «Львівській політехніці» на вечорі, присвяченому 120-річчю з дня народження Патріарх Йосипа Сліпого.

Екс-глава УГКЦ Любомир назвав свого попередника надзвичайно обдарованою, працелюбною та вольовою людиною і наголосив, що у житті та діяльності Патріарха Йосипа умовно можна виділити три моменти.

«Перший момент – це його служіння науці. Блаженніший Йосип був блискучим науковцем. Він є один з дуже не багатьох українських богословів, яких і нині цитують за кордоном. Але Патріарх вважав, що треба не тільки самому працювати науково, але виховати багатьох людей, які зможуть проявити себе в науці. І він посвятив своє життя, щоби розвивати виховання майбутніх богословів», – зазначив екс-глава УЦГКЦ.

Кардинал Гузар зауважив, що першу половину свого життя Патріарх Йосип повністю присвятив саме вихованню священиків. Спершу у Львові у семінарії та академії, де він був ректором. А згодом і в Римі після заслання. Там він заснував університет і знову взявся за вишкіл майбутніх священнослужителів

«Другий момент життя – це його душпастирська праця. Це може звучати дивно, коли я таке говорю, бо до 1944 року він займався виключно науковою працею. А після повернення у вільний світ його душпастирська праця була обмежена. Він був діючим митрополитом всього 5 місяців від 1 листопада 1944 до 11 квітня 1945 року, коли його арештували. 18 років він провів у таборах. Але це був час його душпастирської праці», – сказав кардинал Любомир (Гузар).

Блаженніший Любомир підкреслив, що душпастирська праця священика не зводиться лише до відправ, катехизації та проповідування. Перебуваючи у тюрмах, далеко від дому Йосип Сліпий звертався до своїх вірних із посланнями. Але найвиразніша форма душпастирства Патріарха, каже кардинал Любомир, проявилася у його терпінні.

«Блаженніший Йосип, будучи далеко від рідного краю,  в різних околицях СРСР, час від часу писав душпастирські послання. Але це була дуже обмежена діяльність, йому було складно і писати, і пересилати. У чому полягало його душ пастирська діяльність? Це може для декого звучати дивно. Але застановіться, подумайте,  його душпастирська праця полягала в тому, що він терпів за свій народ. Терпіти за свій народ – це є дуже важлива форма душпастирства. Сліпий 18 років терпів. І це його терпіння, і терпіння багатьох інших, таких як він, це утворило духовний скарб, завдяки якому наша Церква перетривала переслідування і завдяки якому ми сьогодні можемо мріяти про відродження Церкви і її подальший розвиток», – заявив екс-глава УГКЦ.

«А третій елемент, який я хочу згадати, стосується моменту, коли він повернувся у вільний світ і багато зусиль присвятив, щоби в нашій Церкві не зникло відчуття єдності. Наша УГКЦ з різних причин існує не в Україні, але й інших частинах світу. Дуже важливо зберегти її ідентичність. І Патріарх Йосип Сліпий 20 років свого життя присвятив власне тому, аби утвердити, зберегти єдність нашої Церкви та єдність людей, які мають ту саму релігійну ідентичність», –резюмував кардинал Любомир (Гузар).

Читайте також
Суспільство СБУ викрила одеського клірика УПЦ МП, який героїзував російських окупантів
Вчора, 16:41
Суспільство Журналісти зібрали основні релігійні тези роспропаганди за 2024 рік
Вчора, 16:11
Суспільство Адвокати митрополита Павла (Лебідя) планують запросити до суду понад 800 свідків
Вчора, 15:29
Суспільство Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
Вчора, 14:14