Названо найвеличніші готичні храми України
Travel24 підготував для вас добірку готичних та неоготичних храмів України.
Костел святого Антонія Падуанського (Лосяч, Тернопільська область)
Цей храм був зведений у 1889 році із тесаного каменю й не був потинькований. Фактура кам’яних стін додає церкві віку й робить її схожою на середньовічні будівлі.
Костел Різдва Пресвятої Діви Марії (Жабинці, Тернопільська область)
Дехто називає храм у Жабинцях одним із найгарніших на Тернопіллі. Важко не погодитись – споруда дійсно вражає. Збудували його у 1860 році на кошти Казиміра Городиського.
Костел Успіння Богородиці (Кам'янка-Бузька, Львівська область)
Не дивно, що він є таким ідеально-неоготичним, адже закінчили його будувати аж у 1929 році, хоча почали у 1911-му. Споруджувався храм за проєктом архітектора Теодора Таловського.
Костел святої Єлизавети (Хуст, Закарпатська область)
Цей храм почали будувати ще у 13 столітті, а теперішнього вигляду він набув у 15-му. Будували його угорці як храм-фортецю: із товстелезними стінами, мурами по периметру й оборонною баштою, яка завершується шатровим верхом, вкритим гонтом. Це чи не єдиний зразок подібної архітектури в країні.
Костел Воздвиження Хреста (Фастів, Київська область)
Фастівський неоготичний костьол будували у 1903 – 1911 роках. Авторами проєктe були архітектори Домбровський та Троупянський. Особливої цінності споруді надають фантастичні барельєфи виконані Еліо Сала.
Костел святої Ельжбети (Львів)
Цей храм чи не найкраще запам'ятовується пересічними туристами після перших відвідин Львова. Це ж полум'яна неоготика і це найвищий храм у Львові. Кажуть що його збудували римо-католики, щоб затьмарити греко-католицький собор Святого Юра. На закладини храму приїжджав сам імператор Франц-Йосип. Але нині це греко-католицька церква святих Ольги та Єлизавети.
Костел Матері Божої Святого Розарія і Святого Станіслава (Чортків, Тернопільська область)
Це фантастична споруда, яка захоплює своїми масштабами та красою. Його звели на початку 20 століття на місці домініканського собору збудованого у 1610 році. Архітектором споруди був видатний архітектор Ян Сас-Зубжинський, скульптури храму виконали відомі майстри Чеслав Стовп і Діаман Станкевич.
Костел святого Миколая (Київ)
Цей храм ніби переносить нас кудись у Західну Європу, туди де квітне середньовічна полум'яна готика. Він ніби підкреслює, що Київ – це та сама Європа, адже за межами Європи таких готичних шедеврів немає. А зробив його справжнім шедевром геній Владислав Городецький.
Костел Різдва Божої Матері (Стрий, Львівська область)
Це справжня готика, якої в Україні залишилося дуже мало. Храм звели у 20 роки 15 століття, але в майбутньому він неодноразово перебудовувався і добудовувався, зокрема його високу вежу звели у 1640-і роки.