Created with Sketch.

НБУ сьогодні вводить в обіг пам’ятну монету «Костьол святого Миколая»

19.12.2016, 10:29

Сьогодні, 19 грудня Національний банку України водить в обіг пам’ятну монету “Костьол святого Миколая”, номіналом п’ять гривень.

Сьогодні, 19 грудня Національний банку України водить в обіг пам’ятну монету “Костьол святого Миколая”, номіналом п’ять гривень. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Тираж монети становитиме 30 тис. штук, метал — нейбулайзер, маса — 16,54 г, діаметр — 35 мм.

На аверсі монет розміщено: ліворуч — малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА (вертикально); у центрі — інтер’єр костьолу святого Миколая, праворуч номінал — 5 ГРИВЕНЬ, унизу рік карбування — 2016 та праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

 

 

 

 

 

На реверсі монети зображено будівлю костьолу та розміщено написи: КОСТЬОЛ СВЯТОГО МИКОЛАЯ (півколом угорі) КИЇВ (над будівлею).

В НБУ зазначили, що монета присвячена одній з найкрасивіших архітектурних пам’яток Києва — Миколаївському костелу, побудованому у неоготичному стилі на початку ХХ століття київським архітектором В. Городецьким за проектом архітектора С. Воловського. Архітектура костьолу відрізняється легкістю, завершеністю пропорцій, а особливе враження справляють вежі-стріли та надзвичайно красива ліпнина.

 

Теги: #НБУ
Читайте також
Суспільство Патріарх Кирил назвав Микиту Хрущова "найдурнішим" правителем за всю історію
Сьогодні, 13:52
Католики «Дощ паде. Діти ростуть»: Сьогодні на Суспільному фільм від УКУ про візит Папи Івана Павла ІІ до України
Сьогодні, 13:06
Культура У Софії Київській встановили сейсмодатчики для фіксації вибухів і прольотів ракет
Сьогодні, 12:01
Суспільство У храмі Одеси, який перейшов до ПЦУ, виявили ікони російських царів та символи «русского мира»
Сьогодні, 11:28