"Не мовчіть!" - Президент Зеленський звернувся до євреїв світу після обстрілу агресором Бабиного Яру

02.03.2022, 11:04
Держава
"Не мовчіть!" - Президент Зеленський звернувся до євреїв світу після обстрілу агресором Бабиного Яру - фото 1
Президент Володимир Зеленський 2 березня звернувся до євреїв всього світу і закликом не мовчати про злочини російських окупантів в Україні і, зокрема, про ракетний обстріл Бабиного Яру у Києві.

«Для будь-якої нормальної людини, яка знає нашу історію, світову історію, Бабин Яр – це особлива частина Києва, особлива частина Європи. Місце молитви, місце пам'яті про 100 тисяч людей, яких вбили нацисти, місце старих київських кладовищ. Ким треба бути, щоб зробити таке місце мішенню для ракет? Ви вбиваєте вдруге жертв Голокосту», – заявив Володимир Зеленський.

За словами Президента, такий ракетний удар свідчить, що в російських військових є наказ стерти українську історію, Україну та її народ.

«У перший день війни жорстко бомбили Умань, куди щороку приїжджають сотні тисяч євреїв – помолитись. Потім – Бабин Яр, де були розстріляні 100 тисяч євреїв. Звертаюся зараз до всіх євреїв світу – хіба ви не бачите, що відбувається? Тому дуже важливо, щоб саме зараз, саме ви, мільйони євреїв по всьому світу не мовчали. Бо у мовчанні народжується нацизм. Тому кричіть про вбивства мирних людей, кричіть про вбивства українців», – закликав Володимир Зеленський.

Він ще раз наголосив, що українці – символ незламності.

"Я захоплююся кожним з вас! Увесь світ захоплюється вами – від голлівудських зірок до політиків. Сьогодні ви, українці, – символ незламності. Символ того, що люди в будь-якій країні будь-якої миті можуть стати найкращими людьми на землі".