Created with Sketch.

Не можна "лайкати" тих, хто шкодить стосункам України та Ізраїлю, — рабин Моше Реувен Асман

18.08.2023, 14:30

Українці та ізраїльтяни не повинні підтримувати тих, хто шкодить відносинам між двома країнами. Навіть якщо мова йде про соціальні мережі.

Таку думку в інтерв'ю РБК-Україна висловив Головний рабин Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Моше Реувен Асман.

Він зазначив, що Україна та Ізраїль повинні зробити все можливе, щоб не сталося погіршення відносин. На його думку, це вигідно обом країнам.

"І не лише вигідно, а й правильно, справедливо. В Україні триває страшна війна. Ізраїль допомагає, але можна намагатися більше. Більше того, я готовий, щоб мене уповноважила українська сторона, я поїду до Ізраїлю, я поїду туди і так, я буду пояснювати ще раз і ще раз, пом'якшувати те, що сталося, я зроблю все, що від мене залежить", — сказав Моше Реувен Асман.

Він також прокоментував заклики у соцмережах про заборону в'їзду ізраїльтян в Україну. Він закликав не підтримувати тих, хто намагається зашкодити відносинам між двома країнами.

"Як таке можна казати? А солдати, які зараз служать в армії, захищають Україну, зараз у Києві кілька солдатів-ізраїльтян у госпіталях, без ноги, без руки, без ока… Це він їм таке скаже, цей товариш?! Я рідко коли виходжу з себе, але мені боляче все це чути. І люди, на жаль, лайкають його, кілька десятків і сотень тисяч лайків. Як? Люди, подумайте! Ви ж не совкові люди, не в Радянському союзі, не в Росії живете, навчитеся критично думати, навчитеся відрізняти добро від зла, правду від неправди", — наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський та член Кнесету Еліяху Ревіво 10 серпня відвідали Умань, куди очікується прибуття паломників-хасидів для святкування Рош га-Шана, яке цього року припадає на 16-17 вересня.

Посол Бродський зазначив, що цьогоріч, попри війну, що продовжується в Україні, очікується понад 30 000 паломників-хасидів в Умані. Оскільки минулого року до Умані прибуло близько 23 тисячі паломників, і свято пройшло без надзвичайних подій, сторони сподіваються зробити все, щоб забезпечити безпеку заходу.

Українська сторона акцентує на необхідності посилення захисту паломників. Зокрема, міський голова Умані Ірина Плетньова підкреслила, що головне питання — це безпека паломників, адже в районі паломництва немає достатньо укриттів для такої кількості людей. Їх вистачить лише на 12 566 осіб. Ірина Плетньова повідомила, що вже створено комісію з вивчення підготовки укриттів на території паломництва.

Натомість Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук запропонував, щоби Ізраїль для захисту своїх паломників надав свої засоби ППО, оскільки українська сторона не може гарантувати їх безпеку від російських ракет і дронів. Окрім цього, доведеться відволікати від завдань величезну кількість рятувальників, правоохоронців і військових, що в умовах війни недоцільно.

«Посольство наполягає на тому, що якщо ви з якихось причин не хочете виділяти засоби ППО, продавати їх для того, щоб захистити цивільних українських громадян, можливо, ви захочете захистити своїх? Це логічно», — сказав дипломат в інтерв'ю Радіо Свобода.

Натомість в Умані для паломників вже створюють спеціальний сайт з корисною інформацією, а також запускають гарячу лінію.

Читайте також
Україна і світ Заступник Міністра закордонних справ України відвідав Фанар
Сьогодні, 11:00
Україна і світ У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів
Сьогодні, 09:45
Україна і світ Зеленська передала добірку книг у бібліотеку Ватикану
Сьогодні, 09:18
Україна і світ Зеленська відвідала папський дитячий шпиталь, який прийняв 658 пацієнтів з України
Вчора, 10:30