Created with Sketch.

"Не покладайтеся на багатство!": Єпископи УГКЦ закликають заможніх людей підтримати вбогих

03.11.2020, 08:28

Закликаючи заможних до переміни серця перед лицем Всевишнього, до солідарності і співчуття з убогими, хочемо стати голосом Бога, який промовляє до їхнього сумління задля їхнього ж спасіння і добра.

Про це йдеться у третій частині постсинодального послання «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!», повідовідмляє Департамент інформації УГКЦ.

Єпископи УГКЦ наголошують, що багатство як таке не є злом. Господь, його не засуджує, адже Він сам є його Джерелом і Запорукою для добра всіх своїх дітей.

«Найбільша небезпека прихована не в речах, не в матеріальних предметах чи організаціях, а в способі, у який люди їх використовують», – пояснюють владики, посилаючись на останню енцикліку Папи Римського Франциска «Усі брати».

На їхню думку, блага, багатства, заощадження, якщо їх використовувати вміло і мудро, стають корисними не тільки для осіб, які їх мають, а й для ближніх, і перетворюються в руках відповідальних управителів на майстерні знаряддя творчої любові, що преображає світ.

Натомість тим, що призводить до світових криз і потрясінь, які завдають страждання мільйонам, а людей, засліплених багатством і грошима, наражають на вічну небезпеку, єпископи називають нечутливість сумління до справжньої вартості матеріальних благ та до крику нужденних.

У посланні владики роблять заклик до заможних осіб: «Не покладайтеся на багатства, щоб лихо не застало вас зненацька і безповоротно! Натомість, як мудрі управителі, скеруйте засоби, які ви маєте у своїх руках, щоб рятувати вбогих, захищати слабких, підтримувати знедолених. Тоді і ваші душі просвітяться теплом любові, правди та добра, і ви зазнаєте благословення, миру та радості, яких ніякими грошима не зможете собі купити чи гарантувати».

Архиєреї звертаються і до державних урядовців, на яких лежить відповідальність за покращення ситуації в економіці і на ринку праці: «Ми закликаємо державних мужів України та країн нашого поселення вживати рішучих і послідовних заходів, щоб забезпечити власним громадянам, емігрантам і заробітчанам доступ до праці та гідну винагороду за неї, належний соціальний захист і опіку, зокрема найслабшим і найуразливішим».

Разом з тим, єпископи пригадують. що затримання заробітної платні працівникам, несправедливе винагороджування та відсутність соціального захисту працівників є неприпустимим і таким, що кличе про помсту до неба.
В документі архиєреї також заохочують впроваджувати такі підходи і методи ведення підприємництва, які ставлять у центрі уваги людську особу, її гідність, свободи і права.

«Соціально спрямований бізнес — це те, що має визволити працедавців і економічні структури від поневолення сліпими законами ринку, під дією яких часто гинуть люди, топчуться права простих працівників, перекреслюються долі старших, ламаються надії молодих», – вважають владики Синоду Єпископів УГКЦ.

Читайте також
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Суспільство Олена Зеленська відвідала катедру УГКЦ у Римі
Вчора, 14:24
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
03 листопада, 16:37
Суспільство Цей день – це про нас! Предстоятель ПЦУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи
03 листопада, 14:43