Не приписуйте Папі чужих слів! - експерт про висловлювання понтифіка щодо гомосексуальних пар

Папа Франциск не визнав гомосексуальних шлюбів! Не приписуйте Папі того, що він не говорив!

Не приписуйте Папі чужих слів! - експерт про висловлювання понтифіка щодо гомосексуальних пар - фото 60384

 

Про це заявив голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян, доктор філософії, завідувач кафедри політичних наук УКУ Юрій Підлісний.

"Папа сказав дослівно "Гомосексуальні особи мають право перебувати в родині, вони є дітьми Божими, мають право до родини. Нікого не можна виключити з родини або зробити його життя нестерпним через це. Те, що ми маємо зробити, це закон про цивільні зв'язки, вони мають право бути захищеними законом. Я бороню це", - написав Підлісний у себе на Фейсбуці.

Екперт пояснив, що означає ця фраза:

1. Папа проти того, щоб якимось чином маргіналізували гомосексуальних осіб. (це співзвучно з Листом щодо душпастирської опіки гомосексуальних осіб ватиканської Конгрегації у справах віровчення від 1986, яку тоді очолював Йозеф Ратцінгер, майбутній Папа Бенедикт XVI, попередник Франциска)

2. Закон про цивільні союзи - це не визнання таких союзів шлюбом, ані не прирівняння до шлюбу чоловіка і жінки і тим більше не визнання рівності між гомосексуальними союзами та Таїнством шлюбу.

Звідкіля беруться такі кривотлумачення слів Папи?

1) На мою думку, зазначив Підлісний, Папа Франциск має дуже виразний душпастирський стиль спілкування. Він уникає часто доктринальних моментів у своїх висловлюваннях і текстах. Природно з'являються певні недомовлені моменти і можливість їх "поінтерпретувати". Тому є багато бажаючих позловживати цим. Чи правильний стиль обрав Папа - не мені судити.
2) Тиск, який чиниться на Святий Престол впродовж десятиліть, щоб Церква визнала гомосексуальні зв'язки шлюбом і прирівняла їх до Таїнства Шлюбу чи, взагалі, зробила і їх Таїнством, є шаленим. Можливо тому Папа сказав, що державні закони можуть вирішити якісь їхні клопоти.

"Але повторю ще раз: Папа Франциск - не визнавав гомосексуальних шлюбів, не прирівнював їх до шлюбу чоловіка і жінки і не проголошував гомосексуальні стосунки Таїнством!

А кому коле око вислів, що гомосексуалісти теж діти Божі, то і Адам з Євою, які збунтували проти Бога, і Каїн, що замордував Авеля і Юда, який продав Христа - теж діти Божі.

Тому сильно люблячи своїх дітей, Господь дає себе розіпясти на хресті, щоб змити гріхи своїх дітей, аби вони могли увійти у Царство Небесне. Для дітей Божих залишається лише повернутися лицем до Бога, прийняти Боже розп'яття, покаятися щиро за Богові невгодні діла", - наголосив Юрій Підлісний.