"Не пробачимо ми і Бог не пробачить. Замість Прощеного буде Судний день, - Президент Зеленський

07 березня, 08:50
Держава
"Не пробачимо ми і Бог не пробачить. Замість Прощеного буде Судний день, - Президент Зеленський - фото 1
У Прощену неділю у спеціальному зверненні Президент Володимир Зеленський розповів про жахіття, які чинять в Україні російськіі агресори. "Ми знаємо все. І не пробачимо нічого. На вас чекає трибунал. І суд Божий, якщо спробуєте сховатися", - попередив Президент російських терористів, які віддають накази і бомблять міста України. Жертвами ракетних обстрілів стали сотні мирних українців, серед яких багато дітей.

"Сьогодні – Прощена неділя. День, коли ми завжди просили пробачення. Одне в одного. У всіх людей. І в Бога. Але сьогодні, здається, багато хто взагалі не згадав про цей день. Не згадав обов’язкові слова: «Пробач мені». І обовʼязкову відповідь: «Бог пробачить, і я пробачаю». Здається, ці слова втратили сьогодні сенс. Принаймні частково. Після всього, що ми пережили.

Ми не пробачимо розстріляних житлових будинків. Не пробачимо ракету, яку наша протиповітряна оборона збила сьогодні над «Охматдитом». І ще понад п’ятсот інших таких ракет, які вдарили по нашій землі. По Україні. По наших людях. Дітях.

Ми не пробачимо розстріли беззбройних людей. Руйнацію нашої інфраструктури.

Ми. Не. Пробачимо. Сотні й сотні жертв. Тисячі й тисячі страждань. І Бог не пробачить. Ні сьогодні. Ні завтра. Ніколи. І замість Прощеного буде Судний день.

Я впевнений у цьому.

Російським військовим ще ніби замало того, що вони вже наробили. Замало зруйнованих доль. Скалічених життів. Вони хочуть убити ще більше.

На завтра Росія офіційно анонсувала обстріл нашої території. Наших підприємств оборонного комплексу.... Сотні тисяч живуть поряд.

Це вбивство. Свідоме вбивство...

Ми знаємо все.

І не пробачимо нічого. На вас чекає трибунал. І суд Божий, якщо спробуєте сховатися.

Зухвалість агресора – це чіткий сигнал для Заходу, що застосованих проти Росії санкцій недостатньо. Бо там не зрозуміли. Не відчули. Не побачили, що світ дійсно рішучий. Дійсно прагне зупинити цю війну. Ви не сховаєтеся від цієї реальності.

Ви не сховаєтеся від нових убивств в Україні.

Багато говорили про гуманітарні коридори. Щоденно говорили про можливість для людей вийти з тих міст, куди прийшла Росія. Російські військові.

Я вдячний кожному українцю, який залишається навіть в оточенні, щоб боронити наші міста. Нашу свободу.

Але я також знаю, що є люди, яким дійсно потрібно вийти. Які не можуть залишатися. І ми чули обіцянку, що гуманітарні коридори будуть. Їх немає.

Замість гуманітарних коридорів вони здатні зробити тільки криваві.

Сьогодні в Ірпені було вбито родину. Чоловіка, жінку й двох дітей. Прямо на дорозі. Як у тирі. Коли вони намагалися просто вийти з міста. Щоб урятуватися.

Цілу родину. Скільки таких родин в Україні загинуло! Ми не пробачимо. Ми не забудемо.

Ми покараємо кожного, хто скоїв звірства на цій війні. На нашій землі. Знайдемо кожну сволоту. Яка стріляла по наших містах. По наших людях. Яка бомбила нашу землю. Яка запускала ракети. Яка давала наказ і натискала на «Пуск».

Вам не буде жодного тихого місця на цій землі. Окрім могили", - йдеться у зверненні Володимира Зеленського.

Президент ухвалив рішення нагородити орденами голів обласних адміністрацій та мерів міст Харкова, Миколаєва, Донецька, Луганська, Чернігова Сум, Херсона, Мелітополя, Нової Каховки, які найбільше відзначилися в обороні своїх громад.

Містами-героями стануть: Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель, Волноваха.