Не шукайте свята в календарі – шукайте його в душі, - Предстоятель ПЦУ про 8 березня

08 березня, 16:32
Культура
Не шукайте свята в календарі – шукайте його в душі, - Предстоятель ПЦУ про 8 березня - фото 1
8 березня, по суті, такий самий день, як інші, просто дата в календарі. Але яким буде цей день, чим він буде для вас наповнений, точніше, чим Ви його наповните – залежить від вас.

Про це у себе на Фейсбуці написав Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"Не шукайте свята в календарі – шукайте його в душі!", - зазначив першоєрарх.

Митрополит Епіфаній нагадав, що майже пів століття тому Генасамблея ООН постановила відзначати 8 березня Міжнародний день прав жінок і миру. Виокремили права жінок не через «слабкість» чи певну «меншовартісність» жіноцтва, а, вочевидь, щоби звернути увагу на загрозливі явища і дискримінацію, що почали набирати обертів, на проблеми насильства, рабства, торгівлі жінками тощо.

Церква не пов’язує 8 березня зі святом жінок. У травні, в третю неділю після Пасхи, Церква вшановує святих жінок-мироносиць, відзначаючи цей день як загальне свято всіх жінок-християнок.

"Наша Церква – #ВідкритаЦерква, - наголосив Предстоятель ПЦУ. - Отримавши духовну незалежність, ми звільняємось від пут забобонів, міфів чи надуманих заборон, які нав’язувались протягом десятиліть, щоби відштовхнути людей від Церкви, встановити додаткові бар’єри, напустити страху і посіяти відчуття «негідності».