Created with Sketch.

Не всі жертви Бабиного Яру були євреями, але всі євреї були жертвами: рабин Яків дов Блайх

05.10.2021, 18:34

Про це заявив головний рабин Києва та України Яків дов Блайх у ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV.

Джерело: Depo.ua

"Не всі жертви були євреями, але всі євреї були жертвами", – процитував він.

На думку Якова дов Блайха, радянська влада не хотіла відрізняти євреїв, адже вона навіть не дала їм бути жертвами.

"На всіх пам’ятниках, які були побудовані за радянських часів, не було написано, що це були євреї, а що це радянський громадянин. Це була частина їхньої пропаганди, що євреї не воювали, не страждали", – пояснив головний рабин Києва та України.

У 2021 році минає 80 років з періоду наймасовіших розстрілів під час німецької окупації Києва у роки Другої світової війни. 29 вересня в Україні вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру. У 1941 році нацисти в цьому урочищі розстріляли понад 33 тис. киян, більшість з них були євреями. Загалом у Бабиному Яру загинуло більше 120 тис. осіб – чоловіків, жінок та дітей. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.

Із 27 вересня до 7 жовтня у Києві проходить низка заходів, присвячених трагедії. Зокрема, виставки, презентації книг та Національний урок пам’яті в українських школах.

Читайте також
Держава Уряд ухвалив рішення про перепоховання Євгена Коновальця в Україні
05 жовтня, 09:23
Держава В Інституті національної пам’яті пояснили, чому Шевченка, Франка та Лесю Українку не перепоховають у Національному пантеоні
05 жовтня, 13:32
Держава Президент звернувся до українців з нагоди Дня Державності та Хрещення Київської Русі – України
05 жовтня, 16:22
Держава Сьогодні у Києво-Печерській лаврі усі моляться за Україну, - Буданов
05 жовтня, 12:36