На завершення урочистої Євхаристії 1 травня 2024 року, в день чергового обіцяного владою терміну повернення храму св. Миколая в Києві католицькій громаді, представники парафії зачитали Резолюцію.
Католицька громада парафії св. Миколая РКЦ написала Резолюцію щодо справи повернення храму парафії та вислала її 3 травня прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростиславу Карандєєву. Про це інформує CREDO.
Резолюція щодо справи повернення костелу св. Миколая парафії (уривки)
Ми радо приймаємо всі позитивні кроки влади, зокрема укладення Меморандуму між Міністерством культури і парафією св. Миколая від 5 листопада 2021 року, Указ Президента України від 18 серпня 2020 року №329, розпорядження Кабінету міністрів України від 16 вересня 2020 року №1203‑р. про передачу в постійне безоплатне користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві» об’єкта нерухомого майна — будівлі костелу Святого Миколая (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75).
Однак констатуємо, що ані умови Меморандуму, ані Указ Президента України, ані Розпорядження КМУ досі не виконані.
І тому не тільки нас — римо-католицьку громаду України, військових-захисників, які сьогодні публічно зачитуємо цю резолюцію, але також всіх небайдужих громадян нашої держави, які підтримали петицію, турбує питання відновлення історичної справедливості та порятунку костелу.
Це питання вже стає історичним, оскільки почалося ще до нашої незалежності. Вже ціле покоління встигло постаріти, народити дітей, про що свідчать десятки тисяч «живих» підписів на папері (які маємо тут, у храмі, у більш ніж 40 картонних коробках), бо частина цих підписів належить людям, які з огляду на вік не мали змоги підписати петицію на сайті. Однак вони хотіли промовити у такий спосіб і долучитися до відновлення історичної справедливості.
Як було не раз зазначено, римо-католицька громада готова врятувати храм, однак дивлячись на нинішній стан костелу, який перебував у державній власності, міжнародні інституції готові виділяти кошти лише після того, як держава дотримає своїх зобов’язання та передасть будівлю костелу в безоплатне користування парафіяльній спільноті.
Ваші зволікання з передачею костелу св. Миколая парафії унеможливлюють отримання коштів від світової римо-католицької спільноти на порятунок цієї святині.
Репутація державних інституцій, які не дотримали своїх зобов’язань вже не вперше, не сприяють формуванню довіри серед зовнішніх благодійників, щоб переказувати кошти на державний казначейський рахунок.
Вони готові фінансувати відновлення й реставрацію костелу, але лише після надання права парафії на власний храм.
Багаторічні публічні обіцянки та дворазове публічне недотримання зобов’язань Меморандуму лише посилюють дискредитацію держави в очах світової спільноти.