«Немає жодних релігійних упереджень щодо вакцинації» — митрополит УГКЦ

«Немає жодних релігійних упереджень щодо вакцинації» — митрополит УГКЦ - фото 1
Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин вже зробив щеплення і вважає, що вакцинуватися потрібно всім. Він наголошує, що Церква виступає за добровільну вакцинацію. Святіші отці Папа Франциск, Папа-емерит Бенедикт XVI (якому понад 90 років) вакцинувалися і написали відкритого листа, що немає жодних релігійних упереджень щодо вакцинації, адже це один зі способів себе захистити.

Про це митрополит Володимир сказав виданню "Бліц-інфо".

"Ми хочемо йти в Європу, але країни Євросоюзу вже провакцинували майже все населення, а в нас є хоча б 30% вакциновані? Держава закупила вакцину і вона має терміни. Якщо люди не провакцинуються, вакцину утилізують. З держбюджету не будуть знову тратити кошти в надії, що ми таки надумаємося. Властиво, що надалі вакцинація вже може бути платною", - говорить владика.

За його словами, в УГКЦ проводять роботу щодо вакцинації серед священиків.

"Говоримо зі священнослужителями, що оскільки ми працюємо з людьми, як вчителі, лікарі, посадовці, то і самі маємо захиститися... Хоча варто відзначити, що серед духовенства досить високі показники вакцинації, адже ми маємо бути прикладом. Наш Блаженніший Святослав вакцинувався, я вакцинувався, щоб показати, що в цьому нічого страшного немає", - наголосив митрополит.

На запитання, чи праві ті 15% прикарпатців, які вірять, що в церкві не можна заразитися ковідом, бо це святе місце, владика відповів:

"Заразитися можна всюди. Хоча в храмі ми стараємося дуже дисципліновано виконувати всі поради медиків. Почали частіше прибирати, дезінфікувати поверхні, забрали килими, щоб не осідав пил, забрали ікони, щоб люди не цілували. Також дали озвучення на вулицю, щоб люди могли на вулиці слухати, священники причащають на вулиці. Також ми закликаємо тих хто хворі, старшого віку на певний період стриматися від відвідування храму. Тобто, від себе ми зробили все можливе, а решту залежить від свідомості людей".

За його словами, Церква тісно співпрацює з представниками охорони здоров’я. Священики мають розпорядження закупити маски і роздавати їх у храмі тим, хто не має. Щодня в храмах УГКЦ моляться за завершення пандемії.

"Зараз є багато «страшилок». На мою думку - це гібридна війна... В соцмережах пишуть небилиці, щоб застрашити людей, щоб розділити суспільство. Це комусь вигідно. Ми не повинні піддаватися на ці провокації, а маємо спокійно, розважено подумати над цими всіма речами, дослухатися до думки медиків і прийняти самостійне рішення... Не вакцинована людина набагато більше втрачає, ніж той, хто вакцинувався. Адже вакциновані отримують один укол, а не вакциновані скільки всякої хімії, антибіотиків і уколів коли захворіють. Треба прислухатися до думки медиків і вакцинуватися. Це відкриє нам двері. На завершення хочу сказати, ми вже всі є свідомі, що якщо будемо дотримуватися правил, то зможемо оминути погіршення ситуації. Кожен з нас має дотримуватися всіх рекомендацій медиків: мити руки, носити маски, тримати дистанцію, вакцинуватися. Спільно ми зможемо перебути цей важкий час", - резюмував митрополит Володимир.