Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 7 липня, в неділю Всіх святих землі української, очолив Божественну Літургію у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах (с. Пляшева Рівненської області).
Як повідомляє пресслужба Київської митрополії ПЦУ, Предстоятелю співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, архиєпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архиєпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, архиєпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архиєпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, єпископ Богуславський Арсеній, намісник обителі архимандрит Софроній (Бордюк), численне духовенство.
За богослужінням молилися віряни, які приїхали з різних куточків України, захисники України, представники влади.
У своїй проповіді Митрополит Епіфаній згадав, що вони зібралися на полі битви під Бересточком у 1651 році, а сам монастир носить назву "На козацьких могилах". І хоча тут козаки програли битву, проте "виявили незламність духу, бо хоча і мали перед собою велике військо супротивників, але не втекли у страху, не зрадили побратимів і самих себе, не скорилися перед чужою могутністю".
"Ми збираємося на це місце щороку на молитву, ми, як і покоління українців до нас, зберігаємо пам’ять про козацьку звитягу і незламність, виявлені на цих полях, не тому, що тут сталася військова поразка, але тому, що тут була засвідчена духовна перемога", — наголосив Предстоятель ПЦУ.
"Тепер, як і не раз у давні часи, наше військо стоїть у бою перед значно більш сильним ворогом. Але незламний дух козацької жертовної любові до України надихає сучасних героїв-воїнів так само, як надихав наших дідів і прадідів. І якщо тоді Україна боролася майже самотня, не маючи могутніх і вірних союзників, то тепер на нашому боці – демократичній світ, люди доброї волі з різних країн і народів. І ми віримо, що з Божою допомогою Україна буде захищена від планів російської імперії зла зтерти саме наше ім’я і саму пам’ять про наш народ, — сказав Митрополит Епіфаній.
Ми просимо про допомогу в цій праведній боротьбі у всіх святих нашого краю, всіх, хто своїми життям і подвигом пов’язаний з українською землею і родом нашим. Ми просимо допомоги та захисту у новомучеників та сповідників ХХ століття, які від безбожників постраждали – адже саме нащадки тих чекістів і більшовиків, дітей сатани, нині знову заливають кров’ю невинних нашу землю".
Після Літургії Предстоятель ПЦУ у співслужінні архиєреїв та духовенства звершив літію за упокій загиблих у автокатастрофі на Рівненщині, а також за спокій душ полеглих українських козаків, які незламно боролися за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ, та поклали життя у битві під Берестечком.
Митрополит Епіфаній після заупокійної молитви взяв участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятника героям Берестецької битви.