Німецькі єпископи скасували перемовини з Московським Патріархом

20 травня, 13:48
Світові
Німецькі єпископи скасували перемовини з Московським Патріархом - фото 1
Конференція єпископату Німеччини скасувала запланований на червень 2022 р. раунд перемовин із Московським Патріархом.

Про це повідомляє CREDО.

Причиною такого рішення є «російська війна проти України та її неодноразова легітимізація Патріархом Кірілом», — пояснив німецькій католицькій агенції KNA речник єпископату.

Висловлювання очільника російського православ’я щодо нападницької війни росії, які збігаються з позицією керівника кремля Володимира Путіна, вже довгі тижні викликають міжнародне обурення.

KNA нагадала, що Патріарх виправдовував воєнні дії «метафізичною боротьбою» добра зі злом із Заходу. Він роками пропагує «рускій мір», до якого, на його думку, має належати, зокрема, Україна.

Єпископат Німеччини на весняному зібранні закликав Патріарха чітко відмежуватися від війни.

Богословський діалог між Конференцією єпископату Німеччини і Московським Патріархатом триває з 1986 р. з перервою в 1998-2009 рр. Попередня зустріч відбулася в Гільдесгаймі 2018 р. Одинадцятий раунд перемовин мав відбутися в Росії 2020 р., але через пандемію коронавірусу його перенесли спочатку на 2021 р., а потім на 2022 р. Переговори стосувалися насамперед етичних питань.
Наразі єпископат Німеччини не підтримує «жодних офіційних контактів» із Москвою.

Нагадаємо, що раніше, 27 лютого 2022 р. архиєпископ Мюнхена Райнгард Маркс під час молебню для українців у кафедральному соборі Марії Допомоги Вірних та св. Андрія звернувся з проханням до Московського Патріарха Кіріла вплинути на Путіна, щоби той спинив війну в Україні.