"Нині настала історична мить": Патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній у Софійському соборі відправили Літургію

Літургія біля Софії Київської за участю Патріарха Варфоломія і Митрополита Епіфанія - фото 1
Літургія біля Софії Київської за участю Патріарха Варфоломія і Митрополита Епіфанія
Джерело фото: Фейсбук архиєпископа Євстратія (Зорі)
На території Софіївського собору у неділю, 22 серпня, відбулася урочиста Служба Божа, яку відправили Вселенський Патріарх Варфоломій та Митрополит ПЦУ Епіфаній.

Літургія відбулася просто неба і зібрала велику кількість вірян. Доступ на територію собору проходив із дотриманням особливих заходів безпеки. На молитві був присутній п'ятий президент України Петро Порошенко, депутати ВРУ.

Богослужіння, як і вчора, правили двома мовами - українською та грецькою.

Як повідомляє РІСУ, участь у Святій Літургії взяв увесь єпископат ПЦУ, єрархи Константинопольського Патріархату та священики, які приїхали до Києва з усієї Україні. Військові капелани стояли окремою групою і були одягнені у темно-оливкові підрясники, переважна більшість інших священнослужителів - у повному облаченні золотистого кольору.

Під час Літургії Вселенський Патріарх пом'янув Предстоятелів усіх автокефальних Православних Церков - Митрополита Епіфанія, Патріарха Александрійського, Антіохійського... Згадав він і російського Патріарха Кирила, який, до речі, перервав євхаристійне спілкування з Константинополем саме через українське церковне питання.

Згодом речник ПЦУ, архиєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) зачитав Послання Митрополита Епіфанія з нагоди візиту Вселенського Патріарха до України:

"Дорогі браття і сестри! Справді, нині є історична мить, бо вперше Вселенський Патріарх, перший серед Предстоятелів Церков, прибув до України, до нашої Помісної Церкви вже як до автокефальної, до зрілої, належно самостійної Церкви-дочки. Своєю молитвою і благословенням, цією соборною Літургією Вселенський Патріарх Варфоломій стверджує і благословляє наші досягення, надихаючи нас самостійно вибудовувати своє життя".

У своєму слові Митрополит Епіфаній зазначив, що тут у 2018 році у святій Софії проходив об'єдначий Собор. Митрополит ПЦУ також висловив жаль, що у сьогоднішньому Богослужінні не взяли участь представники УПЦ МП.

Предстоятель ПЦУ відтак подякував Патріарху Варфоломію за все те, що він зробив для Української Церкви та на знак особливої пошани вручив спеціально створену для цієї нагоди нагороду - Великий Хрест Ордена святого Архистратига Михаїла - покровителя Києва.

"Блаженніший Митрополите Київський, владико Епіфаніє. Вельмилюбий український народе, я ще раз наголошую, що сьогодні Константинопольська Церква-мати, як і Патріарх, радіє і тішиться поступу Православної Церкви України", - сказав у відповідь Варфоломій.

Патріарх також передав Митролиту Епіфанію священне миро.

Нагадаємо, учора у Михайлівському Золотоверхому відбулася подячна молитва (Доксологія), яку спільно звершили Вселенський Патріарх Варфоломій та Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Перед тим, першоєрархи поклали квіти біля «Стіни пам’яті загиблих захисників України» та біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Патріарх Варфоломій також зустрівся з керівництвом держави: в аеропорту цого зустрів прем'єр-міністр Шмигаль, згодом Патріарх зустрівся з Президентом Зеленським, а вчора з головою ВРУ Разумковим.

Сьогодні Вселенський Патрфіарх Варфоломій відвідає Форум ветеранів, де зустрінеться з дітьми захисників України.