Імена Папи Франциска і Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга з’явились у списку кандидатів на цьогорічну Нобелівську премію миру.
Про це повідомляє CREDO.
Висування кандидатур закінчилося в середу 31 січня; імена нагороджених комітет оголосить у жовтні.
Кандидатуру Папи Франциска висунув норвезький парламентарій Даґ Інґе Ульстейн із Християнської національної партії. Він зазначив в обґрунтуванні, що, нагороджуючи такого релігійного лідера, як Папа Франциск, Нобелівський комітет підтвердив би вагомість релігійного лідерства як рушійної сили миру.
На думку Ульстейна, від часу свого обрання, 10 років тому, Папа використовував свій вплив і позицію, щоб підтримувати низку процесів миру та примирення. Серед іншого, Папа Франциск підтримує мир, зустрічаючись з очільниками Палестини, Ізраїлю та Іраку.
— Папа Франциск усім своїм життям і переказуваними цінностями проголошував сильне послання про необхідність широкомасштабного миру та примирення. Це стосується не тільки відносин між державами, але також між людьми та групами населення різного походження, — каже Ульстейн.
Парламентарій від Ліберальної партії Абід Рая так прокоментував кандидатуру Єнса Столтенберга: — Ніхто за минулий рік не трудився тяжче за нього над осягненням миру і демократії в Європі та у світі. Столтенберг невтомно бореться про мир в Україні.
Консервативна партія, своєю чергою, на премію миру висунула міжнародну організації «Репортери без кордонів», яка захищає свободу слова.
П’ятиособовий Нобелівський комітет, встановлений норвезьким парламентом, оголосить ім’я лауреата цьогорічної премії миру в Осло на початку жовтня. Номінації на премію та процес вибору лауреата з‑посеред понад 300 кандидатур залишаються таємницею вже 50 років, однак автори подань, зокрема члени національних парламентів, можуть оприлюднювати свої пропозиції.