Нові покоління українців не підуть до Московської Церкви, – єромонахи УПЦ МП, які приєдналися до ПЦУ

Нові покоління українців не підуть до Московської Церкви, – єромонахи УПЦ МП, які приєдналися до ПЦУ - фото 1
Єромонахи Януарій та Софроній, які приєдналися до ПЦУ, розповіли в інтерв’ю texty.org.ua, що нові покоління українців вже не будуть йти до храмів Московського Патріархату.

"Вони просто залишаться самі, якщо нічого не змінять. І у них немає іншої перспективи, бо нові покоління українців до них не прийдуть", - говорить Януарій.

За словами ченців, така ситуація склалась, через ставлення духовенства УПЦ МП до людей з інших конфесій.

Нові покоління українців не підуть до Московської Церкви, – єромонахи УПЦ МП, які приєдналися до ПЦУ - фото 74371

 

"Ми навіть визнаємо хрещення і хіротонії католиків, – продовжує отець Софроній. – Якщо католицький священник захоче до нас прийти, то через миропомазання його приймають. Виникає питання, чому таких самих православних ви, Московська Патріархія, відмовляєтеся визнати. Або ви політично заанґажовані, або жорсткі, або не бачите сенсу в єдності, щоб припинити розбрат. Це жорстокосердя – так ненавидіти своїх співвітчизників, бо вони не в лоні їхньої церкви. Я цього як священник, християнин і людина не розумію. Вони просто залишаться самі, якщо нічого не змінять. І у них немає іншої перспективи, бо нові покоління українців до них не прийдуть. Я сьогодні відкриваю ворота храму, а люди питають: «Яка це церква?» – «Це – помісна церква України, митрополит Епіфаній», – кажу. – «А, ну, слава Богу! Я до вас зайду».

Було б добре, якби ми об’єдналися, бо це все наш народ. Але з іншого боку, зараз і не хочеться, щоб все це зливалося, щоб люди з промитими мізками до нас приєднувалися і несли ідеологію «русского міра». Нехай це все саме переродиться, совкове покоління відійде, а прогресивні люди прийдуть до нас", - прокоментували ситуацію ченці тепер вже ПЦУ.