Новий храм УГКЦ освятили у селі на Житомирщині, де комуністи ліквідували греко-католицьку парафію

17 лютого, 15:36
Католики
Новий храм УГКЦ освятили у селі на Житомирщині, де комуністи ліквідували греко-католицьку парафію - фото 1
14 лютого 2021 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ освятив новий храм Різдва Пресвятої Богородиці у с. Вербівка, Ружинського району, Житомирської області.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Спершу владика Йосиф звершив Чин освячення нового храму, а відтак Архиєрейську Літургію. Під час проповіді Архиєрей зауважив: "Сьогодні святкуємо освячення цього Божого Дому в околицях Житомирської області може не грандіозно великого, але дуже гарного храму.

Наголошуючи на важливості храму у цій місцевості, Владика Йосиф пригадав, що не кожне з великих міст Київської Архиєпархії мають храми, у яких вірні УГКЦ могли б молитися".

"Цей великий Божий дар, який отримала парафія села Вербівки, вказує на особливу Божу ласку, якою втішається місцева громада. «Вірте мені, що черга на будову храмів Київської Архиєпархії, яка обіймає п’ять областей України є досить велика. Ми ще не в усіх великих містах для наших вірних побудували храми, а у Вербівці він стоїть. І це сталося з волі Божої", - наголосив протосинкел Київської архиєпархії.

Владика висловив подяку всім, хто долучився до розбудови храму.
У свою чергу парох храму отець Олег Лучка висловив слова радості за відновлення громади й побудову та освячення храму. При цьому він пригадав, що УГКЦ тут вже була ще з XIX століття, а першу згадку про парафію датовано 1830 року. В часи лихоліття комуністичного режиму вона була знищена і прийшло насадження московської церкви.

«Посвячення нового храму тут у Вербівці є великою історичною подією нашої громади. І кожен присутній є живим свідком цієї події – відродження нашої Церкви», - наголосив душпастир.