Created with Sketch.

Новим Главою УГКЦ став єпископ Святослав (Шевчук)

25.03.2011, 13:44

Владика Святослав (Шевчук) дотепер був Апостольським Адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Марії в Буенос-Айресі.

Сьогодні, 25 березня 2011 р., у Ватикані повідомлено про те, що Римський Архиєрей Бенедикт XVI затвердив прохання про підтвердження вибору, надіслане владикою Святославом (Шевчуком), якого 23 березня 2011 року Синод єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким. Новий Глава УГКЦ є наймолодшим серед єпископів УГКЦ та четвертим за віком серед наймолодших католицьких архиєреїв у світі.

Інтронізація нового Глави УГКЦ відбудеться 27 березня, о 10.00, у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві. На церемонію запрошено біля тисячі гостей. Це представники всіх єпархій та екзархатів УГКЦ, державної та місцевої влади, місцевих та міжнародних громадських організацій та різних конфесій і релігійних організацій.

Біографія: Народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл.

Навчання:

1991–1992 – Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина);

1992–1994 – Львівська духовна семінарія;

1994–1995 – Папський університет св. Томи Аквінського (Рим, Італія). Богословський факультет. Ступінь бакалавра;

1995–1997 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет, секція морального богослов’я;

1997–1999 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет. Докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції. Доктор богослов’я.

Пастирська діяльність:

1999–2000 – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа;

2000–2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа;

З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету);

2002–2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові;

З червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

14 січня 2009 року Папа Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів про призначення отця Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).

Єпископську хіротонію владика Святослав прийняв 7 квітня 2009 року у Львові.

Владика Святослав (Шевчук) вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською.

Нагадаємо, що 10 лютого на прес-конференції у Києві кардинал Любомир повідомив про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Папи Римського Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. 

Довідка про УГКЦ:

Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 5,5 мільйонів вірних. В Україні до складу УГКЦ входять такі єпархії та екзархії: Київська та Львівська архиєпархії; Івано-Франківська, Коломийсько-Чернівецька, Самбірсько-Дрогобицька, Тернопільсько-Зборівська, Бучацька, Стрийська та Сокальсько-Жовківська єпархії; Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Поза межами України до Верховного архиєпископства входять: у Польщі – Перемишльсько-Варшавська митрополія; у Західній Європі три апостольські екзархати для українських греко-католиків: у Німеччині, Франції та Великобританії; у Північній Америці дві греко-католицькі митрополії: у США – Філадельфійська митрополія, яка складається з чотирьох єпархій: у Філадельфії, Пармі, Чикаґо і Стемфорді; у Канаді – Вінніпегська митрополія, яка складається з п’яти єпархій: у Вінніпегу, Едмонтоні, Нью-Вестмінстері, Саскатуні й Торонто. Крім того, існують єпархії УГКЦ у Буенос-Айресі (Арґентина), Куритибі (Бразилія) і Мельбурні (Австралія). Українські греко-католики мають також вікаріат у Румунії, громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига, Даугавпілс та Резекне), Естонії (Таллінн), Молдові (Кишинів), Австрії, Параґваї, Венесуелі, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії, Казахстані та Росії.

Згідно з даними Державного комітету у справах статистики, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ має 3597 зареєстрованих громад. На цей момент у Церкві служать 2347 священиків. Крім того, в лоні УГКЦ разом діють 105 монастирів, монаших чинів і згромаджень, в яких проживають 1248 монахів та монахинь. Глибше запізнатися з наукою Христової Церкви греко-католики та всі бажаючі мають змогу у 15 навчальних закладах, з яких ключовим є Український католицький університет. Загалом у греко-католицьких навчальних закладах навчаються 1273 студенти денної форми навчання та 252 – заочної. При кожній третій парафії діють недільні школи, яких загалом є 1138. Дізнатись про актуальні церковні події миряни можуть зі сторінок 27 періодичних видань. Крім того, в Україні є три греко-католицькі видавництва: «Свічадо», «Місіонер» та «Нова зоря».

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46