Новим президентом Замбії став адвентист сьомого дня

18.08.2021, 09:36
Світові
Новим президентом Замбії став адвентист сьомого дня - фото 1
Хакаінде Семмі Хічілема, відомого як ХХ (перші літери від імені та прізвища), члена Церкви Адвентистів Сьомого Дня,  голова Виборчої комісії Замбії (ECZ) суддя Есау Чулу оголосив сьомим законно обраним президентом Республіки Замбія.

Вибори відбулися 12 серпня 2021 року. Це була шоста спроба Хічілема бути обраним на найвищу посаду країни. Під час своєї передвиборчої кампанії Хічілема обіцяв підтримувати релігійні свободи всіх конфесій в країні, додавши, що він не буде примушувати приєднуватися до його Церкви, як стверджували його політичні опоненти. Про це інформує офіційний сайт Церкви Адвентистів Сьомого Дня.

В ході передвиборчої кампанії Хічілема виступав за об'єднання країни, в якій проживає 73 племені, та відновлення економіки, яка знаходиться в край жалюгідному стані.

Хічілема разом зі своєю дружиною, Мутінтою Шепанде Хічілема, є охрещеними членами місіонерського округу Чиланга Лусакської конференції Церкви Адвентистів сьомого дня. Обоє були посвячені в майстер-провідники молодіжного служіння адвентистської Церкви в грудні 2020 року директором молодіжного служіння Південно-замбійської уніонної конференції Вебстером Сілунгве після проходження річних уроків.

За даними Рейтер, 59-річний Хічілема народився на півдні Замбії в бідній родині. Він навчався в університеті Замбії за державною програмою, а потім вивчав бізнес і фінанси в Бірмінгемському університеті у Великобританії. Зараз він відомий бізнесмен, чий бізнес охоплює управління нерухомістю, розведення худоби та фінансові консультації.

Члени та лідери Адвентистської Церкви з усього світу привітали Хічілему з новою посадою. «Це монументальна та історична подія», — написав заступник директора молодіжного служіння Церкви Адвентистів Сьомого Дня Пако Моквгане. — «Продовжуйте жити відповідно до ідеалів вашого звання Майстер-провідника».