У Богословському порталі буде менше претензій на енциклопедичність, більше сучасного богослов’я, більше академічних статей.
«Ми не можемо створювати такий діалог, але можемо сприяти діалогові. Ми не можемо від діалогу богословів відразу перекидати місток до діалогу християн. Це інше завдання, більш широке, ніж може собі дозволити «Богословський портал». Сьогодні існує багато застережень у різних колах щодо визнання державою спеціальності «богослов’я». Є розмови про те, що академічне богослов’я взагалі неможливе, бо богослови різних конфесій обов’язково між собою «перегризуться». Щоб зняти ці застереження необхідно показувати приклади вже існуючої співпраці. Крім того, необхідно сприяти кожному новому академічному проекту, спрямованому на позитив, і якщо в межах цих проектів буде співпраця богословів різних конфесій, то ми усіляко будемо це підтримувати. Так само як і будемо підтримувати діалог богослов’я і філософії, богослов’я і науки. І навіть скажу більше: в Україні існує дефіцит діалогу богословів та Церков. Церкви, керівництво та прості вірні, мають почути голос богословів, мають мати фахову оцінку того, що говорять богослови. Оцінку неупереджену і академічну. Бо часто богослови говорять розумні речі, але Церкви не розуміють в чому сіль того дискурсу. Необхідні популяризатори, які б пояснювали вірним значення того, що говорять богословии. Тому діалоги необхідні дуже різноманітні, і ми будемо по змозі підтримувати їх всі, спрямовувати їх всі на позитив», – сказав Юрій Чорноморець під час веб-конференції на сайті РІСУ, яка проходила з 15-22 вересня.
У Богословському порталі буде менше претензій на енциклопедичність, більше сучасного богослов’я, більше академічних статей.
«У нас будуть видаватися книжки, журнали і збірки, які можна буде читати на рідерах. У нас будуть дискусії, які будуть і академічні, і актуальні для України. Ми намагатимемося давати більше різного інтелектуального продукту, і мати більше дискусійних моментів. Але всі дискусії будуть провадитися з огляду на необхідність знаходження рішень на рівні дійсної проблематичності, а не на рівні примітивних протиставлень чи примітивних закликів помиритися без вирішення самих проблем», – наголошує Ю. Чорноморець.
У планах порталу – створення бібліотеки книжок і журналів, щоб кожен бажаючий міг їх читати в електронному вигляді чи в роздруківках.
«Книжки і журнали, по-перше, будуть оригінальні. По-друге, це будуть збірки кращих статей з самого порталу – хронологічні, тематичні, авторські. Найближчим часом ми плануємо «видати» збірку статей Олександра Філоненко і один науково-богословський журнал (який – поки що секрет!). Також в найближчих планах – збірки документів та статей, перекладені з іноземних мов. Думаю, що такого роду бібліотека може стати брендовим явищем для українського богослов'я, якісним віртуальним видавництвом», – говрить Юрій Чорноморець.
За допомогою Богословського Порталу кожен богослов – католицький, православний, протестанський – матиме можливість прийняти участь в творенні академічного богословського дискурсу в Україні. За словами Юрія Чорноморця, портал відкритий до співпраці всіх православних богословів, бо на порталі буде відсутня цензура, буде відкритість до католицизму, і до православ’я, і до протестантизму,
Богословів, які ввійшли до редакції Богословського порталу, цікавить проблема можливості богослов'я в добу постмодерну. Яким може бути богослов'я? Якою є українська богословська традиція.
«Ми не маємо глибокого розуміння власної традиції, яке було сприйнятим і засвоєним сучасними українськими теологами… Немає критичної історії української православної теології. Немає критичної історії української католицької теології. Все це можна і треба зробити. Від історичного та історико-філософського вивчення проблематики, яке панує сьогодні, необхідно переходити до богословської рефлексії, йтиметься і про соціальне вчення Церкви», – такі плани ставить перед новим порталом його шеф-редактор.