• Головна
  • Новини
  • Новий інформаційний ресурс УГКЦ про соціальне служіння буде корисним як потребуючим, так і тим, хто хоче надати допомогу...

Новий інформаційний ресурс УГКЦ про соціальне служіння буде корисним як потребуючим, так і тим, хто хоче надати допомогу

17.12.2010, 09:53
Новий інформаційний ресурс УГКЦ про соціальне служіння буде корисним як потребуючим, так і тим, хто хоче надати допомогу - фото 1

Веб-сайт «Соціальне служіння» www.social.ugcc.org.ua презентував 17 грудня Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ. Як йдеться у повідомленні Департаменту інформації УГКЦ, новий інформаційний ресурс представили напередодні дня святого Миколая, який є уособленням благодійності та прикладом сповнення євангельської заповіді діяльної любові до ближнього.

UGCC_social.jpgВеб-сайт «Соціальне служіння» www.social.ugcc.org.ua презентував 16 грудня Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ. Як йдеться у повідомленні Департаменту інформації УГКЦ, новий інформаційний ресурс представили напередодні дня святого Миколая, який є уособленням благодійності та прикладом сповнення євангельської заповіді діяльної любові до ближнього.

Як зауважив керівник Відділу соціальних питань Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні Патріаршої курії УГКЦ отець Андрій Нагірняк, сайт має за мету зібрати, систематизувати та презентувати інформацію про соціальне служіння УГКЦ, адже досі «навіть сама Церква – єрархія та вірні – не мають чіткого уявлення про все різноманіття напрямків і форм цього служіння Церкви».

За словами отця Андрія, творці сайту сподіваються, що такий спосіб інформування своєю чергою допоможе покращити рівень соціального служіння: «Можливо, дізнавшись про різноманітні соціальні проекти, відгукнуться доброчинці – волонтери та жертводавці», – зазначив керівник Відділу соціальних питань. «Водночас, для нас важливою є нагода у такий спосіб інформувати громадянське суспільство та державу про вагому роль, яку відіграє Церква в соціальній сфері», – наголосив отець Андрій Нагірняк.

Із головної сторінки сайту можна дізнатися про актуальні події у соціальному служінні, а також ознайомитися з новинами, почерпнути докладну інформацію про напрямки реалізації соціальних програм УГКЦ, знайти контактні дані чи у випадку, якщо хтось хоче допомогти або ж самі потребують допомоги, – скористатися «Стіною повідомлень».

Окремі рубрики веб-ресурсу, як от «кризові ситуації», «проблеми міграції», «допомога ув’язненим», «допомога узалежненим», «допомога сім’ям та дітям», «допомога особам з функціональними обмеженнями», «охорона здоров’я», дають можливість легко віднайти інформацію про відповідні соціальні проекти Церкви.

Сучасне виконання сайту також дозволяє оперативно поширити зібрану тут інформацію у соціальних мережах та блогах. «Для нас дуже важливо було представити соціальну працю Церкви якомога «об’ємніше», саме тому на сайті велика фотогалерея та відеотека», – пояснив отець Андрій, демонструючи цілий зріз соціальної діяльності Церкви, відображений у світлинах, відеоматеріалах та телесюжетах.

«Християнська ідея милосердя впродовж тисячоліть служила основою благодійної діяльності як громадських організацій, так і приватних осіб. У суспільній сфері Церква завжди прагнула виконати подвійне завдання: поширювати вчення Євангелія та піклуватись про корисне служіння людям», – резюмував значення цієї царини служіння Церкви керівник Відділу соціальних питань Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні Патріаршої курії УГКЦ отець Андрій Нагірняк.

Довідка: Соціологічні дослідження вказують на певні очікування громадян щодо соціальної ролі Церкви в Україні. Так, згідно з результатами соцопитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень (УЦЕПД) імені Олександра Разумкова, більшість людей вважають соціальне служіння Церкви хоч і її добровільною справою, проте необхідною складовою її головної – духовної –функції. 20% опитаних вважає, що соціальне служіння є обов’язком Церкви. Існує високий ступінь довіри до Церкви саме у соціальній сфері. Якщо готовність фінансово підтримати державні притулки для дітей висловили 44,8%, а приватні 25,5%, то підтримати притулки, створені Церквою, 37,8% опитаних. При цьому є певні регіональні особливості: населення західного регіону, крім найбільшої наближеності власних життєвих позицій до релігійних приписів, демонструє вищий, порівняно з жителями інших регіонів, ступінь довіри до Церкви. Про це свідчить та обставина, що більшість опитаних західних областей (53,6%) висловили готовність робити пожертви на притулки для дітей-сиріт, створені саме Церквою, тоді як респонденти з центральних регіонів (64,8%) віддали перевагу здебільшого державним будинкам дитини.