Нову книгу УПЦ МП з Онуфрієм і Новинським на обкладинці в ПЦУ назвали продовженням "пропагандистської історіографії"

03 вересня, 20:44
Православні
Нову книгу УПЦ МП з Онуфрієм і Новинським на обкладинці в ПЦУ назвали продовженням "пропагандистської історіографії" - фото 1
УПЦ МП видала книжку “Українська Православна Церква. Віхи історії”, на обкладинці якої – світлина з її Предстоятелем Митрополитом Онуфрієм та дияконом і спонсором УПЦ МП Новинським у центрі натовпу вірних. В ПЦУ таке видання не залишили поза увагою.

Так, речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря назвав нову книгу УПЦ МП такою, що "продовжує традицію радянської пропагандистської історіографії - обертати у минуле сучасні ідеологічні конструкції".

"Не довелося ще прочитати нове агітаційне видання Московського Патріархату в Україні, але навіть обкладинка - дуже красномовна.

Вона продовжує традицію радянської пропагандистської історіографії - обертати у минуле сучасні ідеологічні конструкції.

Таким чином цілком логічним вважалося писати «Историю СССР с древнейших времён до конца XVIII в.», хоча сам Совєцький союз виник лише у 1922 р. Радянські історики переконували, що СРСР існував завжди, лише змінюючи форму, і все, що є зараз - було відвічно. А тому - нібито довіку буде.
Отак і обкладинка видання виконує відразу дві ідеологічні функції - переконує, що Московський Патріархат в Україні це і є Українська Православна Церква (хоча це не так), а також запевняє, що «Історія УПЦ» - це митрополити Онуфрій (Березовський), Антоній (Паканич) та протодиякон Вадим (депутат Новінський). Вони завжди були і завжди будуть. Як СРСР у XVIII ст.", - прокоментував речник ПЦУ.