У Депрелігій сподіваються, що проведення такого відповідального Собору єпископів УПЦ і обрання нового Глави Церкви відбудеться без порушень чинного статуту релігійної організації і не викличе ні конфліктних ситуацій, ні ескалації напруженості в середовищі Української Православної Церкви.
Департамент роз’яснює наступне:
1. Зміни до діючих зареєстрованих статутів релігійних організацій вносяться відповідно до норм, прописаних у статуті релігійної організації. Зокрема статут Української православної церкви може бути змінений лише у відповідності до пункту 7 розділу ІІ Собором УПЦ, та пунктом 9 розділу ІІІ Собором єпископів УПЦ.
2. Внесені зміни, якщо вони не суперечать чинному законодавству України, реєструються у визначеному законом порядку у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії (стаття 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»).
3. Лише після затвердження змін до статутів у державних органах влади, нові норми статуту вступають в силу.
Депрелігій наголошує: Оскільки, відповідно до чинного статуту УПЦ, до 13 серпня 2014 року не може скликатися ні Собор УПЦ, ні Собор єпископів УПЦ, на яких можна було б внести зміни до діючого статуту УПЦ, то обрання 13 серпня 2014 року на Соборі єпископів УПЦ нового Предстоятеля УПЦ може відбутися лише на основі норм діючого статуту цієї релігійної організації.
У Депрелігій сподіваються, що проведення такого відповідального Собору єпископів УПЦ і обрання нового Глави Церкви відбудеться без порушень чинного статуту релігійної організації і не викличе ні конфліктних ситуацій, ні ескалації напруженості в середовищі Української Православної Церкви. А також висловлюють сподівання, що єрархія УПЦ дійде злагоди й примирення, покаже приклад християнської і патріотичної відповідальності за долю народу України в умовах анексії Криму та війни проти України.