Видання «Сота» поцікавилася в адміністрації Володимира, чому було знесено на Князь-Володимирському цвинтарі міста меморіал репресованим (серед яких, нагадаємо, були литовський архиєпископ Мечисловас Рейніс, український греко-католицький єрей блаженний Климентій (Шептицький).
Про це повідомляє Тг-канал Християни проти війни.
Журналісти отримали відповідь: «протягом липня-серпня 2023 року, в ході робіт з благоустрою Князь-Володимирського цвинтаря було виявлено об'єкти, які потребують реконструкції та ремонту, у тому числі цегляну стіну з розміщеними на ній інформаційними стендами, що містять імена іноземних громадян, які відбували встановлене судом покарання у Володимирському централі та померлих у 40-50-ті роки XX століття».
Далі співробітник адміністрації уточнив, що цегляна стіна меморіалу перебувала під загрозою обвалення, тому її й демонтували.
Своєю чергою у провладних ЗМІ раніше поширювалася інша мотивація зносу — репресовані були названі «ворогами нашої країни».
Литва після того, що сталося, вимагала відновити меморіал, а посол Польщі на місці знесеного меморіалу організував новий.
Меморіал репресованим було встановлено на місці братської могили, де поховали жертв політичних репресій, які померли у російській в'язниці "Володимирський централ". Блаженний Шептицький помер у в'язниці у Володимирі 1951 року.
Шептицького заарештували більшовики у келії під час вечірньої молитви 5 червня 1947 року. Там провели обшук, внаслідок якого було нібито знайдено антирадянську літературу та два плакати ОУН із зображенням у центрі національного тризуба та підписом "Слава Україні! Героям слава!". За свідченням самих ченців, листівки підкинули працівники МДБ.
За "зраду батьківщині" Шептицького засудили до 25 років ув'язнення.
Климентій Шептицький проголошений блаженним Католицької Церкви. 1995 року ізраїльським центром вивчення Голокосту "Яд Вашем" Шептицького було оголошено праведником народів світу за порятунок понад ста євреїв під час Другої світової війни.