Очільник УПЦ МП прилетів в монастир на Волині на гвинтокрилі Новинського

Очільник УПЦ МП прилетів в монастир на Волині на гвинтокрилі Новинського - фото 1
Митрополит УПЦ МП Онуфрій на святкування 1020 річниці від дня заснування Святогорського Успенського Зимненського монастиря прибув  гелікоптером.  Фірма-власник належить народному депутату від Опоблоку Новинському.

Про це інформують Волинські новини.

Візит митрополита Онуфрія, інформує видання Insider, відбувся 24 вересня. Тоді ж на території монастиря помітили червоний вертоліт, яким той прилетів на святкові заходи. На фото помітно бортовий номер – UR-AMS.

Згідно з даними Державного реєстру цивільних повітряних суден України, гелікоптер 5 Agusta A109E, виготовлений у Італії, 2006 року випуску, належить ТОВ «Ейркрафт Груп», а експлуатує його ТОВ «Авіакомпанія «Промінтерсервіс».

Очільник УПЦ МП прилетів в монастир на Волині на гвинтокрилі Новинського_1

Засновниками київської компанії «Ейркрафт Груп» є фірма з Кіпру та народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, який, до слова, по сумісництву також є дияконом в УПЦ МП.

Очільник УПЦ МП прилетів в монастир на Волині на гвинтокрилі Новинського_2

У 2020 році цей вертоліт виставлявся на продаж як майно збанкрутілого ТОВ «Амстор». Підприємство «Ейркрафт Груп» викупило його на аукціоні за 45 мільйонів гривень.

З Києва до Зимненського монастиря – більше години льоту. У 2017 році журналісти видання «Експрес» підрахували, що за дві години польоту митрополита довелося заплатити майже п’ять тисяч доларів. А оскільки дорога назад теж займає стільки ж часу, то сума зростає вдвічі. Крім того, заплатити треба і за простій вертольота, адже пілоти чекатимуть завершення візиту. Година простою коштувала 50 доларів, стільки ж – оплата пілотів. Щоправда тоді митрополит прилітав на вертольоті іншої моделі – Textron Bell 407 GX.

Також на території монастиря помітили й гелікоптер марки Eurocopter ec 130. Його ціна стартує від 1,3 мільйона доларів і може сягати 2,9 мільйона євро.