Одеські мусульмани-шиїти ходою вшанували пам'ять імама Хусейна

19.08.2021, 11:11
Культура
Одеські мусульмани-шиїти ходою вшанували пам'ять імама Хусейна - фото 1
Традиційною ходою в Одесі відзначили одеські мусульмани-шиїти день скорботи Ашура.

Про це повідомляє Думська.

Зі стогонами, плачем і піснями вони пройшли, як завжди, Черьомушками. В руках віруючі тримали червоні, зелені і чорні прапори та плакати з релігійними текстами.

Учасники акції були одягнені в традиційні чорні шати, у жінок були ще й зелені хустки. Після ходи члени громади влаштували поминальне пригощання (Ехсан).

Ашура - це траур по шанованому шиїтами в якості святого (імама) онуку пророка Хусейну ібн Алі, його братові Аббасу і 70 їх соратникам, які загинули в битві при Кербелі, де вони виступили проти військ омейядського халіфа Язіда I. Сталося це за європейським літочисленням 10 жовтня 680 року, але мусульмани користуються іншим календарем, місячним, за яким Хусейн загинув у десятий день місяця мухаррам 61 року хіджри. У 2021 році 10 мухаррам випадає на 18 серпня.

Жалобні церемонії Ашури у шиїтів називаються тазія, найбільш масштабні проводяться в Ірані, Азербайджані, Іраку, Афганістані, Таджикистані, Лівані, Пакистані та деяких країнах Перської затоки. Зазвичай це цілі містерії, що супроводжуються самобичуванням. В інших країнах віруючі обмежуються простими маршами.

В Одесі шиїтська громада набагато менше сунітської і складається переважно з азербайджанців, хоча є й іранці.