Окупаційна влада Криму знову дала вказівку демонтувати храм ПЦУ і оштрафувала митрополита Климента

Окупаційна влада Криму знову дала вказівку демонтувати храм ПЦУ і оштрафувала митрополита Климента - фото 1
Окупаційна влада Криму вимагає демонтувати храм Православної Церкви України в Євпаторії "Неопалима купина". Митрополита Сімферопольського Климента Кримського зобов'язали сплатити штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Про це йдеться у повідомленні представництва президента України в Криму від 3 листопада. Там наголосили, що таке рішення пов'язане з бажанням Російської Федерації витіснити українську церкву з окупованого Криму.

"Представництво Президента України в АР Крим засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення так званого суду і подальші вимоги демонтувати храм “Неопалима купина” в Євпаторії спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих засобів і дій для захисту Української Церкви: інформація про системні порушення права на релігійну свободу і зазіхання на майно Православної Церкви України в Криму комунікується з дипломатичним корпусом та міжнародними організаціями, факти порушень зібрано та надано до включення у щорічну Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН по Криму. Представництво знаходиться у постійному контакті з кримськими правоохоронцями, які фіксують злочини, що здійснює Російська Федерація та її окупаційні адміністрації щодо релігійних свобод в рамках кримінальних проваджень” - заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Нагадаємо, що 23 липня 2020 року Митрополиту Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії. Так званий «Євпаторійський міський суд» в листопаді 2019 року ухвалив рішення знести дерев'яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією:

«Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів Громаду в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина» і Управління Кримської Єпархії Української православної церкви звільнити муніципальний земельну ділянку загальною площею 30,25 кв. м, шляхом демонтажу зведеної на ній будівлі», – йдеться в рішенні окупаційного «суду».