Created with Sketch.

Олександрівську лікарню у Києві перейменували на честь архистратига Михаїла

14.04.2024, 10:59

У столиці Олександрівську клінічну лікарню перейменували на Свято-Михайлівську клінічну лікарню.

За таке рішення депутати Київради проголосували 11 квітня, передає Суспільне.

Ініціативу щодо перейменування підтримали історики, колектив лікарні та кияни, які долучились до громадського обговорення.

У 1874 році міська клінічна лікарня отримала назву — Олександрівська. Ця назва була на честь царевича, як шана майбутньому російському імператору Олександру III.

"Її підібрали так, щоб саме існування цього медичного закладу завдячувало Російській Імперії. Герб Олександра III й досі є символом лікарні. Російська пропаганда вкорінилась глибше, ніж ми уявляли", — сказала депутатка Київради Олеся Пинзеник.

Нову назву запропонували на честь архистратига Михаїла, який упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем та захисником Києва.

Читайте також
Суспільство Делегація ВРЦіРО зустрілася у Брюсселі з експертами та європейськими релігійними діячами
Вчора, 13:27
Суспільство Біля Луцька освятили пам’ятний хрест командирові УПА Петру Гудзуватому
14 квітня, 13:57
Суспільство У Львові відбудеться спецпогашення марки до 25-річчя візиту Івана Павла ІІ
14 квітня, 11:39
Суспільство Глава УГКЦ: Без пізнання історичної правди примирення завжди ризикує стати заручником політичних маніпуляцій
14 квітня, 08:59